Alman psikolog anlattı: Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirdi?

Alman psikolog Gerd Gigerenzer, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, yapay zeka ve algoritmaların insan hayatını nasıl değiştirdiğini anlattı.

Read more

3 CIO’dan ikisinin 2023 için önceliği siber güvenlik

2023’ün teknoloji yatırımlarında optimizasyon yılı olacağı, güncel bir araştırmayla kanıtlandı. Gartner’ın teknoloji liderleriyle yürüttüğü araştırma, şirketlerin teknoloji planlarında optimizasyonun önceliklendirildiğini gösterirken, yatırım ajandasının ilk sırasında siber güvenlik yer aldı.

Read more

Sevilen Android özelliği iPhone’lara yakın zamanda gelmeyecek!

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Ross Young’a göre Apple, iPhone için ekran altı sensör teknolojisini 2025’ten önce getirmeyecek.

Read more

iPhone’ların Ekran Altı Face ID Teknolojisi Ertelenmiş

Apple’ın geliştirmekte olduğu söylenen ekran altı Face ID teknolojisini 2025 yılına kadar ertelediği iddia edildi. İddianın kaynağıysa telefon ekranları konusunda uzman bir analist olan Ross Young.

Read more

HAARP’ın Deprem Yaratabildiği İddiası Diyelim ki Doğru…

HAARP teknolojisinin depremlerle bir ilgisi olmadığını zaten bir yerlerde mutlaka okumuşsunuzdur, buna yine değineceğiz fakat odak noktamız bu olmayacak.

Read more

AMD FSR 3 Teknolojisi GDC 2023’te Çıkış Yapabilir

AMD, GDC 2023 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliğinde FidelityFX teknolojileriyle ilgili bazı yenilikler yapacağını duyurdu. FidelityFX paketi aslında içerisinde birçok farklı teknoloji barındırıyor ve birçok oyun tarafından destekleniyor …

Read more

Standart iPhone 15’te Always on Display Olmayabilir!

Yaklaşmakta olan iPhone 15 ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Standart iPhone 15 modellerinde Always on Display bulunmayacağı iddia edildi. Geçmişte ise bunun tersi de söyleniyordu.

Read more

TÜBİTAK’tan deprem bölgesindeki KOBİ’lere özel ‘TEKNOÇABA’ çağrısı

TÜBİTAK, depremlerden etkilenen 11 ildeki KOBİ düzeyindeki kuruluşların proje esaslı araştırma faaliyetlerinin desteklenmesi için, ‘TEKNOÇABA​​​​​​​’ sloganıyla, ‘2023-Deprem Bölgesi’ özel çağrısı hazırladı.

Read more