Resident Evil Revelations İnceleme
0

Resident Evil Revelations İnceleme

Tem 14 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Resident Evil Revelations İnceleme

Resident Evil Revelations İnceleme

Resident Evil Revelations : Grafiksel geliştirmelerle Resident Evil Revelations.

Serinin geçiştirme oyunu olan Resident Revelations, aslında Resident Evil 6’nın daha uzun bir süre bekletileceği konusunda bizlere fikir veriyordu. Resident Evil Revelations İnceleme yazımda detaylandırayım.

Yalnız geçiş oyununda bile Capcom farklı bir rotasyon çizerek, fazladan karakterleri de bu oyuna eklemiş. Eklemiş’de arkadaş bu kadar BSAA ve Alpha Team gibi dolu özel birliği bir oyunda bu kadar farklı yüzle bu kadar fazla karakterler ilerlemenin anlamı ne ?

Tabi ki sıkıştığında ana oyun yerine geçiş oyunları için hikaye üretmenin önünü açmak. Yani oyun severin temcit pilavı gibi aynı karakterleri görmesini engelleyerek, daha farklı aksiyonlar ile oyunu hem yeni hissetmesini hem de sıkılmamasını planlıyor belki. Fakat ne yazık ki bunda çok da başarılı değil Capcom. Ana serinin ilk oyununda hadi koskoca bir malikaneyi bizler kabul edebiliriz de arkadaş o malikaneden daha büyük bir gemiyi nasıl kabul etmemizi beklersin ?

Düşünün oyun büyük bir gemide geçiyor ve Empire States binası bile yanında hiç kalır.

Resident Evil Revelations İnceleme

Resident Evil Revelations : Farklı bir çeşit yaratık.

Ortam modellemeleri, grafikler güzel. Tabi 2011 tarihindeki bir oyundan bahsediyorsanız tatmin edici diyebilirim. Fakat hikaye ve karakterler yüzünden oyun sizi bir çıkmaza sokuyor. Hele ki oyuna yeni eklenen silah ve tecrübe olayı da gerçekten zaman gelip kazandığınız puanlar ile alacağınız silahları gördükçe gereksiz olduğunu anlayacaksınız.

Hele bir de son canavar olayı var ki, sahneler değiştikçe canavar tekrar geliyor. Neyse, daha detaylı bilgi vermek yerine, oyunda saçmalanan bir hikaye olduğunu söylemem gerekiyor. Çünkü oyun yine bilinmeyen bir hikaye ile başlayıp, devamında da bu ne ya diyeceğiniz bir sonla bitiyor ne yazık ki. O nedenle sakın hikayesi güzeldir diye oyunu almaya kalkmayın.

Adı üstünde geçiş oyunu. Tabi Steam üzerinden alırsanız da elinizden geldiğince indirilebilir içerik olarak görevleri almanız yeterli olacaktır. Yoksa neden bir iki silah için fazladan para ödeyesiniz ? Zaten fazladan tecrübe puanlarına istinaden yüksek seviyeli silahlar da çok çok işinizi görecektir.

Bakmayın bu yaratıklar kolay ölmüyor oyunda.

Oyunda oradan oraya koşturmaca var. Bol aksiyon, az bulmaca, bolca farklı yaratık türü var. Yalnız dediğim gibi hikaye dolayısı ile de sadece yaratıklarla kapışmanız bir yerden sonra sıkıntı verebiliyor.

Öldür koş, anahtar ara bul, kapıyı aç devam et mantığı yani. En azından Resident Evil Operation Raccoon City’de bile bol aksiyon vardı ve buna istinaden de anahtar arama kaygısı falan yoktu.

Ama oyun uzun yapılsa da, çok fazla ekstrası yok. Yani zamana göre de bir kazancınız olmayacak ana serilere göre. Sırf aksiyon.

Oyun içi mekan modellemeleri güzel.

Tavsiyem, aksiyon severler için biçilmiş kaftan. Resident Evil serisi için ise silik bir oyun. Grafik detaylarına önem veriyorsanız tatmin edici diyebilirim. Fakat emin olun bir süreden sonra sıkılıp oyunu silebilirsiniz de. Bu konudaki yorum sizin. Hiç yoktan oynar kaldırırım bilgisayarımdan diyorsanız, alın derim. Aksi hale Resident Evil serisine yakışır bir oyun değil.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.