Apple’ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi
0

Apple’ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi

Eki 27 GamerAdmin  

Apple’ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi; ABD merkezli teknoloji devi Apple‘ın 2023 yılına ilişkin planlarıyla ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Yayınlanan bir rapora göre şirket, 2023’ün son dönemleri için yepyeni bir iPad üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Buraya kadar her şey olağan olsa da bundan sonrası ilginç. İddiaya göre Apple, bugüne kadarki en büyük iPad için kolları sıvamış durumda.

Apple‘ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en büyük tablet, 12,9 inç ekrana sahip olan iPad Pro‘ydu. Bu durum gelecek yıl değişecek gibi görünüyor. Zira iddiaya göre Apple‘ın yaklaşmakta olan tableti, tam 16 inç ekrana sahip olacak. Yani şirketin MacBook Pro modeli ile aynı.

Bu Tabletin Küçük Bir Kullanıcı Kesimine Hitap Edeceği Düşünülüyor!

Apple'ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi

Apple’ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi

The Information‘dan Wayne Ma‘nın iddiasına göre Apple‘ın 16 inç ekranlı tableti, grafik sanatçıları ile dijital tasarımcılara uygun bir model olacak. Bunun doğru bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz çünkü daha büyük ekran, daha büyük çalışma alanı demek. Elbette iddiaların netleşmesi için Apple‘dan açıklama gelmesi gerekiyor.

Bu iddianın gerçekleşmesi pek de sürpriz olmaz

Daha büyük ekranlı iPad iddialarının gerçekleşmesi durumunda kimsenin şaşırmayacağını söyleyebiliriz. Zira Bloomberg‘den Mark Gurman, 2021 yılından beri Apple‘ın daha büyük iPad‘ler için çalıştığını söylüyor. Ayrıca ekran teknolojileri dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından Ross Young da benzer açıklamalar yaptı. Her iki kaynağın da ne kadar güçlü olduğunu düşünecek olursak, Apple‘ın bir gün mutlaka 16 inç ekranlı iPad‘le karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.