Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…
0

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Ağu 12 GamerAdmin  

Telegram‘dan Apple‘a Sert Çıkış: Devrim Yapmak Üzereydik…; Son yılların popülerleşen anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın patronu Pavel Durov, ABD merkezli teknoloji devi Apple’a adeta kan kustu. Önemli iddialar dile getiren Pavel Durov, dünyanın en büyük 10 uygulamasından bir tanesi bile böyle şeylere maruz kalıyorsa, küçük geliştiricilerin durumunu hayal bile edemediğinden bahsetti. Gelin hep birlikte yaşanan olaylara bakalım.

Pavel Durov‘a göre Telegram, büyük bir güncelleme hazırladı. Bu güncelleme, App Store‘daki yerini almadan önce de Apple‘ın kontrol birimine gönderildi. Ancak ilginçtir ki Apple, Telegram‘a tam 2 haftadır dönüş yapmıyor. Apple‘ın neden böyle bir tavır takındığı bilinmezken, Pavel Durov cesaretlerinin kırıldığını söylüyor.

Devrim Yapmak Üzereydik

Telegram'dan Apple'a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik...

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Telegram için hazırlanan güncellemenin detayları bilinmiyor. Şirket bugüne dek, yaklaşmakta olan güncelleme ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı. Ancak Pavel Durov, bu güncellemenin çok önemli ve majör bir güncelleme olduğunu söylüyor. Telegram CEO‘suna göre güncelleme, “insanların kendilerini mesajlaşmada nasıl ifade ettikleri konusunda devrim yapmak üzere”ymiş. Apple ise bu güncellemeye sekte vuruyor.

Dünyanın en popüler 10 uygulamasından biri olan Telegram bu sorunu yaşıyorsa, daha küçük uygulama geliştiricilerinin yaşadığı zorlukları ancak hayal edebilirsiniz.” diyen Pavel Durov, Apple‘dan ivedilikle dönüş beklediklerini söyledi.

Bu ilk değil!

Telegram'dan Apple'a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik...

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Apple ile Telegram arasındaki güncelleme sorunu ilk kez yaşanmıyor. 2018 yılında yine aynı sorunu yaşayan Durov, konuyla ilgili açıklamalar yapmış ve Apple‘a tepki göstermişti. O tepkiden hemen bir gün sonra, güncelleme onaylanmış ve kullanıcılara sunulmuştu. Pavel Durov, 2018’de uyguladığı taktiğin bugün de işe yarayacağını düşünüyor. Haklı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.