Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme
0

Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Eyl 13 GamerAdmin  

Netflix abonelik değiştirme 2022 yılında kullanıcılar tarafından sıkça araştırılıyor. Zira henüz yıl bitmeden yaptı. 4K seçeneği bulunan ‘Özel Plan‘ aylık 100 liraya yaklaşırken birçok kullanıcı daha uygun fiyatlı pakete geçmeye karar verdi.

Netflix Üyelik Paketi Nasıl Değiştirilir?

* Netflix‘te üyelik paketini değiştirmek için cihazınızda Netflix uygulamasına girin ve profilinizi seçin.

* Uygulama ana ekranı açıldıktan sonra uygulama ana ekranının sağ alt köşesindeki ‘Daha Fazla‘ seçeneğine tıklayarak buradaki başlıklardan ‘Hesap‘ başlığını seçin.

* Hesap seçeneği internet tarayıcınızda açılacaktır. Bu ekranda hesabınızla ilgili tüm ayarları yapabilirsiniz. Hesap e-posta adresini değiştirme, şifresini değiştirme ve ödeme yöntemlerini değiştirme gibi birçok özelliği bu ekrandan yapabilirsiniz.

* Bu ekrandaki seçeneklerden ‘Plan Ayrıntıları’ başlığının altındaki ‘Planı Değiştir‘ seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

* ‘Planı Değiştir‘ seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza üç tane Netflix üyelik paketi isimleri ve özellikleri çıkacak. Yanında tik işareti olan şu anda kullanmakta olduğunuz paketi belirtir. Değiştirmek istediğiniz paketi seçebilirsiniz.

* Seçtiğiniz paketin ödemesi, fatura kesim tarihiniz geldiğinde yapılır ve ödeme planı da bu tarihte değişir.

Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Netflix Ödeme Yöntemi Değiştirme Nasıl Yapılır?

* Netflix hesabınıza ve profilinize giriş yapın. Daha sonrasında sağ üstte profil sembolünüzün bulunduğu menüden ‘Hesap‘ seçeneğini tıklayın.

* Karşınıza çıkacak menüde ‘Üyelik ve Ödemeler‘ sekmesine göz atın. Burada ‘Ödeme bilgilerini yönet‘ ve ‘Yedek ödeme yöntemi ekle‘ seçenekleri yer alıyor. Eğer var olan kartınızı değiştirmek istiyorsanız ‘Ödeme bilgilerini yönet‘ seçeneği ile devam edin.

* Daha sonrasında kredi kartınız güncellemek için ‘Düzenle‘ seçeneğini tıklayın. Peşinden yeni kart bilgilerinizi girin ve güncelleyin. Eğer yeni bir ödeme yöntemi eklemek istiyorsanız ‘Ödeme Yöntemi Ekle‘ seçeneğine de tıklayabilirsiniz.

* Var olan karta ek olarak bir başka ödeme yöntemi eklemek için de ‘Yedek ödeme yöntemi ekle‘ seçeneği ile devam edin. Daha sonra kart bilgilerinizi girin ve işlemi tamamlayın.

Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Netflix Paketleri Ücretleri (2022 Eylül)

Temel Plan Aylık: 45,99 TL

Standart Plan Aylık: 69,99 TL

Özel Plan Aylık: 93,99 TL

Netflix Üyelik Ücreti Nasıl Ödenir?

Netflix abonelik ücreti, Netflix‘e kaydolduğunuz tarihte her ay otomatik olarak tahsil edilir. Bu ödemeleri yapmak için şu kartları kullanabilirsiniz:

* Visa
* MasterCard
* American Express
* Maestro
* Troy kredi kartları

Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

Abone olunan plan türüne göre Netflix‘i aynı anda izleyebilen kişi sayısı 1 ile 4 arasında değişiyor. ‘Temel‘ plana abone olan kullanıcılar için yalnızca 1 kişi izleyebilir. ‘Standart‘ planda 2 kişi Netflix kullanabilir. ‘Özel‘ planda ise 4 kişi Netflix kullanabilir.

Standart‘ ve ‘Özel‘ plana sahip kullanıcılar aynı anda aynı Netflix hesabına giriş yapabilir. Ancak her iki kullanıcının da farklı profillere giriş yapması gerekiyor. Çünkü aynı anda aynı profile giriş yapılması halinde Netflix hata verir.

Öte yandan Netlix‘te 4 farklı profil açmak mümkün.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.