Fotoğrafları Sanat Eserine Dönüştüren Lensa AI Nedir?
0

Fotoğrafları Sanat Eserine Dönüştüren Lensa AI Nedir?

Ara 10 GamerAdmin  

Son trend Lensa.ai adındaki bir uygula oldukça popüler hale geldi. Sosyal medyada popülerlik kazanan Lensa AI uygulaması, yapay zeka kullanarak sıradan bir fotoğrafı avatara dönüştürüyor. Prisma Labs tarafından geliştirilen fotoğraf düzenleme uygulaması Lensa, son haftalarda sosyal medyada yeni bir trend haline geldi.

Peki, Fotoğrafları sanat eserine dönüştüren Lensa AI nedir? İşte detaylar…

Lensa AI nedir?

Fotoğrafları Sanat Eserine Dönüştüren Lensa AI Nedir?

Fotoğrafları Sanat Eserine Dönüştüren Lensa AI Nedir?

2018’den beri kullanımda olan Lensa AI, 2016 yılında Kaliforniya‘da kurulan, kendi adını taşıyan bir fotoğraf düzenleme uygulamasına sahip olan Prisma Labs tarafından geliştirildi. Prisma Labs‘ın kurucuları ise Alexey Moiseenkov ve bir grup Rus uygulama geliştiricisi. Lansmanından kısa bir süre sonra, Prisma dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biri oldu ve hem iOS App Store hem de Google Play‘den ‘Yılın Uygulaması’ ödülünü bile kazandı.

Bununla birlikte, Lensa AI kısa süre önce yapay zeka destekli ‘Magic Avatars’ özelliğini kullanıma sokarak sosyal medyada yeni bir fotoğraf çılgınlığını başlattı.

LENSA AI NASIL KULLANILIR?

Peki, Lensa AI nasıl kullanılır?

iOS veya Android cihazınıza uygulama mağazasından Lensa AI orijinal uygulamasını bulup indirin,

• Uygulamayı açın,

• ‘Magic Avatars‘a ve ardından ‘Devam‘a tıklayın,

• 10 ila 20 portre fotoğrafınızı yükleyin,

• Fotoğrafların işlenmesi ve sanatsal bir portrenizin çıkarılması 20 ila 40 dakika kadar sürecektir. .

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.