zamli elektrik faturalari sosyal medyanin gundeminde UY7ItQeV
zamli elektrik faturalari sosyal medyanin gundeminde UY7ItQeV

Zamlı Elektrik Faturaları Sosyal Medyanın Gündeminde

Ülkemiz son aylarda ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçiyor. Aylardır dolar kuru, akaryakıt zamları, enflasyon, market zamları gibi gündemlerin pençesinde olan toplum, bir yandan da yüksek faturalarla boğuşuyor. Yeni yıla girmemizle birlikte aldığımız ilk haberler de ne yazık ki doğal gaz ve elektriğe gelecek zamlar olmuştu.

Bu zamların oranları ise oldukça can sıkıcıydı; elektriğe %130’a kadar, doğal gaz’a ise %25 zam yapılacağı açıklanmıştı. Elektrik zamlarıyla birlikte aynı zamanda ‘tarifeli’ sisteme geçilmiş; 150 kWh sınırı getirilmiş, bu tüketim miktarının altındaki ve üstündeki aboneler için farklı tarifeler uygulanacağı belirtilmişti. Tarifeli sistemin ilk faturaları, gelen zammın boyutlarını da gözler önüne serdi.

Faturalara bir ay farkla yüzlerce liralık zam:

Yeni tarifeli sistem ve zam faturaları öyle ciddi boyutta etkiledi ki, bir önceki aya kıyasla yüzlerce lira fazla fatura gelen vatandaş, soluğu tahmin edeceğniz üzere Twitter’da aldı. Pek çok Twitter kullanıcısı, gelen elektrik faturalarını paylaşarak tepkisini gösterdi.

Kullanıcılar faturalarını da tepkilerini de Twitter’a taşıdı:

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.