YouTube Music, ‘Radyo Oluşturma’ Özelliğini Yayınladı
0

YouTube Music, ‘Radyo Oluşturma’ Özelliğini Yayınladı

Şub 22 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube’un ücretli müzik servisi “YouTube Music” için yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Henüz dağıtım aşamasında olan “Radio Builder” isimli bu özellik, sadece belirli şarkıcıları dinlemek isteyen ancak manuel çalma listesi oluşturmakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için büyük bir önem arz edecek. 

YouTube Music ve Spotify gibi uygulamalarda bulunan “radyo” özelliğini bilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir şarkıcı veya bir şarkı üzerinden, o içeriğe benzer eserlere ulaşabilirsiniz. Ancak standart radyo özelliği, zaman zaman istemediğiniz şarkıların çalınmasına da yol açabiliyor. İşte YouTube Music’in Radio Builder özelliği, tam olarak bu sorunun üstesinden gelmeye odaklanıyor.

En fazla 30 şarkıcının bulunduğubir radyo başlatabileceksiniz

YouTube Music kullanıcıları, Radio Builder özelliği kapsamında en fazla 30 şarkıcı seçip, dinlemek istediği şarkılar için sunulan filtreleri kendisine göre uyarlayacak. Kullanıcı, bu işlemleri tamamladıktan sonra tamamen kendine özel bir radyo başlatmış olacak. Bu özellik, otomatik olarak oluşturulan radyolardan daha etkili sonuç verecek

Bilindiği üzere YouTube Music, ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilen bir platform. Google sözcüsü Paul Pennington tarafından yapılan açıklamaya göre Radio Builder özelliği, tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek. Yani bu özellikten faydalanmak için YouTube Premium abonesi olmaya gerek olmayacak.

NOT: Haberimizin başında da belirtmiş olduğumuz gibi YouTube Music’in Radio Builder özelliği henüz dağıtım aşamasında. Yani bazı okurlarımız bu özelliğe çoktan ulaşmışken bazıları ise özelliği görmüyor olabilir. Bu olağan bir durum. Radio Builder, yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın