yeni nintendo switch gelismis nvidia islemciyle gelecek Pk4vgRhn
yeni nintendo switch gelismis nvidia islemciyle gelecek Pk4vgRhn

Yeni Nintendo Switch, Gelişmiş NVIDIA İşlemciyle Gelecek

Yeni bir Nintendo Switch modeline ait sızıntılar bir süredir etrafta dolaşıyor ve 2024 yılına kadar bu ürünün piyasaya çıkması bekleniyor. Son NVIDIA sızıntısı ise bu avuç içi konsolda Ampere mimarisiyle çalışan, DLSS özellikli bir işlemcinin kullanılacağını doğrular nitelikte.

Nintendo, son zamanlarda yeni bir donanıma geçişin planları arasında olduğunu ima etti ve yeni bir nesle sorunsuz geçişin büyük bir öncelik olduğunu söyledi. Ortaya çıkan NVIDIA iş ilanı, Nintendo’nun yeni donanım hazırladığına dair en son ipucu olabilir.

NVIDIA, “Oyun Konsolu Geliştirici Araçları Mühendisi” adı altında yeni bir iş ilanı yayınladı. İş unvanı aslında her şeyi özetliyor: başarılı aday, konsol geliştiricilerinin NVIDIA GPU teknolojisine ve özelliklerine kolayca erişmesine ve uygulamasına yardımcı olmak için “yeni nesil” grafik araçlarını tasarlıyor olacak. İş ilanında ayrıca özellikle “geliştiricilerin daha yüksek ve daha tutarlı kare hızları elde etmesini sağlamak” amacıyla “GPU düşük seviyeli performans ayarlama/optimizasyonu” konusunda yetkinliği olan kişilerden bahsedilmiş.

Bildiğiniz gibi Switch, NVIDIA silikonu tarafından desteklenen piyasadaki tek konsol. Yeni nesil SoC ise NVIDIA tarafından tasarlanmış bir Arm CPU ve zamanın NVIDIA grafik mimarisine dayanan yüksek verimli bir GPU’ya sahip olabilir.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.