Yeni Nesil Apple CarPlay Bu Yıl 14 Otomobil Markasına Gelecek
0

Yeni Nesil Apple CarPlay Bu Yıl 14 Otomobil Markasına Gelecek

Şub 14 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Geçtiğimiz yıl Apple, bir dizi yeni özellik ve otomobilin kendisiyle daha derin entegrasyon içeren yeni nesil CarPlay yazılımını tanıttı. MacRumors’un haberine göre, bu yılın sonunda yeni CarPlay’i alan ilk 14 otomobil markasının Acura, Audi, Ford, Honda, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mercedes-Benz, Nissan, Polestar, Porsche, Volvo ve Renault olduğunu öğrenildi.

Öne çıkan özelliklerden biri, CarPlay’in otomobilin içindeki ana bilgi-eğlence ekranının ötesine geçmesine olanak tanıyan çoklu ekran desteği. Apple, ekranın düzeninin ve şeklinin her araba için özel olarak tasarlanacağını söylüyor. Buna gösterge paneli bile dahil. CarPlay, farklı tasarımlar ve düzenler arasında seçim yapmanıza izin verecek ve hatta belirli üreticiler için bazı benzersiz seçenekler olacak. Klima kontrolü, yepyeni bir FM Radyo uygulaması tarafından kontrol edilen FM radyonun yanı sıra CarPlay şemsiyesi altına girecek.

Ek olarak, CarPlay size bir bakışta çeşitli ilgili bilgileri veren araç kutularını tanıtacak. Buna yakıt ekonomisi, yolculuk süresi, kat edilen mesafe, takvim etkinlikleri, hava durumu, telefon görüşmeleri vb. dahil durumda.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın