Yeni Microsoft Defender, Windows Cihazlara Otomatik Olarak Yükleniyor
0

Yeni Microsoft Defender, Windows Cihazlara Otomatik Olarak Yükleniyor

Paylaş

Microsoft, bir yılı aşan testlerin ardından yeni “Microsoft Defender” uygulamasını kullanıma sunuyor. Başlat menüsünde bir Defender uygulaması görürseniz şaşırmayın. Şirket, yenilenen güvenlik uygulamasını Windows 11 ve Windows 10 kullanan sistemlere otomatik olarak yüklemeye başladı.

Microsoft, “Microsoft Defender” uygulamasını hem Windows 10 hem de Windows 11 çalıştıran cihazlara sessiz sedasız yüklemeye karar verdi. Bu zorunlu yükleme Microsoft 365 uygulamasıyla bağlantılı. Yeni Microsoft dökümanlarına bakılırsa 365 kullanıyorsanız Microsoft Defender uygulaması otomatik olarak yüklenecek. Teknoloji devine göre bu değişiklik ayın sonunda daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlayacak.

Etkin bir Microsoft 365 aboneliğiniz varsa ve zaten Microsoft 365 uygulamalarını yüklediyseniz, Defender uygulaması bir sonraki güncelleştirmeyle sizin için otomatik olarak yüklenecek.

Yeni Microsoft Defender uygulaması Microsoft Store’dan da indirilebiliyor. Özetlemek gerekirse, bu uygulama tüm bağlı cihazlardaki güvenlik uyarılarının ve tehditlerinin ayrıntılarını sunan bir güvenlik paneli gibi çalışıyor. Yani cihaz temelinde kötü amaçlı yazılımları yakalayan, detaylı taramalar yapan tam teşekküllü bir yazılım değil.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın