Yeni MacBook Pro parçalarına ayrıldı
0

Yeni MacBook Pro parçalarına ayrıldı

Paylaş

Yeni çıkan 2023 MacBook Pro modeli, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayırıldı. Resmi Apple onarım kılavuzlarını test eden ekip, M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro serisi ile ilgili bazı tespitlerde bulundu.

2023 MacBook Pro parçalarına ayrıldı

M2 Pro ve M2 Max yongaları dışında, yeni MacBook Pro modelleri öncekilerle neredeyse aynı. Ancak en son iFixit parçalama videosuyla ilgili gerçekten ilginç olan şey, şirketin Apple tarafından sağlanan resmi onarım kılavuzlarını takip ederek kolay anlaşılır olup olmadıklarını kontrol etmesi.

Kılavuzlar, kullanıcılara kendi cihazlarını onarmaları için gerekli araçları sağlayan Apple’ın kendi kendine onarım programının bir parçası olarak nitelendiriliyor. Programın en yeni iPhone modellerinin yanı sıra tüm M1 Mac serisini kapsadığını belirtmekte fayda var.

iFixit ekibi, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri önceki nesil ile aynı tasarıma sahip olduğu için iFixit, 2021 MacBook Pro için hazırlanan kılavuzları kullandı. Ekip, Apple’ın hazırladığı kılavuzu “oldukça kapsamlı ve uygulaması kolay” olarak nitelendirdi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın