yeni horizon forbidden west videosu oyunun dunyasindaki zorluklara dikkat cekiyor IDVbWIYD
yeni horizon forbidden west videosu oyunun dunyasindaki zorluklara dikkat cekiyor IDVbWIYD

Yeni Horizon Forbidden West Videosu, Oyunun Dünyasındaki Zorluklara Dikkat Çekiyor

Sony, son zamanlarda neredeyse her hafta Horizon Forbidden West için yeni bir video yayınlıyor ve geçtiğimiz perşembe günü yayınlanan yeni videoda, Aloy’un yolculuğunda karşılaşacağı zorluklara dikkat çekiliyor ve ziyaret edeceği bazı yerleşim yerlerine hızlı bir -bakış atılıyor.

Yeni videoda, yerleşim yerlerinde Aloy’a sunulacak yeni zırh ve silah yükseltmelerine dair örneklere bile yer veriliyor. Bu yerleşim yerlerinin dışındaki tehlikeli bölgelerdeki nadir makine parçalarını bulmaya çalışmak, kurtarılan eşya anlaşmalarının bir parçası olarak Aloy’un ödüllendirilmesini sağlayacak. Ancak harita genelinde haydut kampları bulunduğundan oyuncuların bunu yaparken dikkatli olmaları gerekiyor.

Oyunda, oyunculara yeteneklerini ve yeni edindikleri teçhizatları test edebilmeleri için çeşitli imkanlar da sunuluyor. Yerleşim yerlerinde, Aloy’un silahlarını test etmesi için kullanabileceği bir eğitim alanı bulunuyor. Hatta eğer mücadeleye hazırsa, Slitherfang gibi ölümcül makinelere ev sahipliği yapan bir arenada mücadeleye bile girişebiliyor.

Aloy ile birlikte batı kıyısındaki tüm yaşamı tehdit eden gizemli bir tehdidin izini sürerken tüm bunların yanı sıra, oyuncuların keşfedebilecekleri çok sayıda antik kalıntı da bulunuyor. Horizon Forbidden West, 18 Şubat’ta PlayStation 5 ve PlayStation 4 için satışa sunulacak.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.