Yapay Zekalı Akıllı Saat: Citizen CZ Smart
0

Yapay Zekalı Akıllı Saat: Citizen CZ Smart

Paylaş

Citizen, yerleşik bir yapay zeka “öz bakım danışmanı” özelliğine sahip en son CZ Smart akıllı saatlerini duyurdu. Şirket, yeni tescilli YouQ uygulamasının IBM Watson Studio ile oluşturulduğunu ve günlük potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için kullanıcının en uyanık veya yorgun olduğu zamanı göstermek için NASA teknolojisini kullandığını söylüyor.

CZ Smart’ın YouQ uygulaması uyku verilerini ve “uyarı puanlarını” işleyerek 7 ila 10 günlük bir süre boyunca bir kullanıcının “kronotipini” (tercih edilen uyku ve uyanma zamanlaması) öğrenmek için IBM Watson’ın sinir ağlarını kullanıyor. Ek olarak, NASA’nın Ames Araştırma Merkezi Yorgunluk Önlemleri Laboratuvarı’nda oluşturulan PVT+ testinin tüketici versiyonu olan özel olarak tasarlanmış bir uyarı izleme testinden faydalanılıyor.

YouQ uygulaması, bu verileri kullanarak benzersiz ritimlerinizi ve alışkanlıklarınızı öğrenebiliyor. Oradan, kullanıcının yorgunluğun etkilerini azaltmasına, uyanıklığı artırmasına ve daha iyi alışkanlıklar geliştirmesine yardımcı olmak için “Güç Düzeltmeleri” veya eylemler ile etkinlikler önermek için dinamik bir tanıma modeli oluşturuluyor. Zamanla, kişiselleştirme ve her kişi için Güç Düzeltmelerinin etkinliğini artırılabiliyor.

44 mm spor ve 41 mm gündelik modeller, örgü ve silikon kayışlarla geliyor. Akıllı saatlerin özellikleri arasında 1.3 inç AMOLED ekran, 8 GB depolama alanına sahip Snapdragon Wear 4100+ işlemci ve daha hızlı şarj ile 24 saatten fazla pil ömrü yer alıyor. Sensör tarafında bir jiroskop, altimetre, barometre, ivmeölçer, kalp atış hızı sensörü ve SP02 ortam ışığı sensörü mevcut. YouQ sağlıklı yaşam uygulaması, Strava, Spoitfy, YouTube Music ve Amazon Alexa önceden yüklenmiş olarak geliyor. Kendi işletim sistemine sahip olan ürün iPhone veya Android cihazlarla çalışabiliyor.

Citizen CZ Smart saatler Mart 2023’te ABD’de satışa çıkacak ve fiyat bilgisi daha sonra verilecek.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın