xiaomi ses getirecek yeni batarya teknolojisini tanitti AUZ3z9Zp
xiaomi ses getirecek yeni batarya teknolojisini tanitti AUZ3z9Zp

Xiaomi, Ses Getirecek Yeni Batarya Teknolojisini Tanıttı

Xiaomi, Ses Getirecek Yeni Batarya Teknolojisini Tanıttı
Xiaomi, Ses Getirecek Yeni Batarya Teknolojisini Tanıttı
Akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından Xiaomi, gelecek yıl kullanıcılarını yeni bir teknolojiyle daha buluşturmayı hedefliyor. Ürünlerinde yeniliğe gitmeyi seven Çinli şirketin ‘Mi 11 Lite’ modelini de sizler için incelemiştik. Performans açısından oldukça etkileyici olan Xiaomi, şimdi de yeni batarya teknolojisiyle bu alanda kendini daha da geliştirmeye hazırlanıyor.
Yeni Teknoloji
Yeni Teknoloji
Geçtiğimiz yıllarda kamera teknolojisi ve ‘silikon donanım’ alanlarında büyük gelişmeler yaşayan akıllı telefon sektöründe batarya teknolojisinin pek de çığır açacak boyutta bir yeniliğe gittiğini söylemek mümkün değil. Fakat Xiaomi, tanıttığı yeni batarya teknolojisiyle akıllı telefon üretimine yeni bir boyut kazandırabilir. ‘High-Silicon Lithium’ olarak adlandırılan teknolojiyle üretilen batarya, şu ana kadar kullanılan lityum-iyon bataryaların yerini doldurabilir.

Batarya kapasitesinde %10 oranında artış sağlanıyor:

Xaomi - Yeni Batarya Teknolojisi
Xaomi – Yeni Batarya Teknolojisi
Xiaomi, yeni teknolojisinin en büyük artısının batarya kapasitesine olan katkısı olduğunu belirtiyor. Şu anda kullanılan akıllı telefonlarda yer alan bataryalarla aynı hacme sahip ‘High-Silicon Lithium’ batarya, %10 oranında daha fazla kapasiteye sahip. Yani şu anda 5000 mAh kapasiteye sahip bataryalarla aynı hacme sahipken 5500 mAh kapasitesinde bir güç sağlayabiliyor. Uzmanlar, bu %10’luk farkın her ne kadar büyük gibi gözükmese de bu yolda atılan oldukça sağlam bir adım olduğu görüşünde. Silikon oranının %300 artırıldığı yeni teknoloji aynı zamanda 100 dakika daha fazla batarya ömrü sağlıyor. Her ne kadar ‘dayanıklılığı’ ile ilgili bir bilgi paylaşılmasa da Xiaomi’nin yeni batarya teknolojisinin 2022 yılının ikinci yarısında üretime gireceği açıklandı.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.