Xiaomi Mi 11 ve 11 Ultra için MIUI 14 yayınlandı!
0

Xiaomi Mi 11 ve 11 Ultra için MIUI 14 yayınlandı!

Paylaş

Xiaomi kısa süre önce global pazar için Xiaomi 13 serisini ve MIUI 14’ü piyasaya sürdü. Şirket, şimdi de Mi 11 ve Mi 11 Ultra için MIUI 14 güncellemesini Çin dışındaki kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi, stabil kullanım ve daha uzun pil ömrü sunuyor.

Xiaomi Mi 11 ve 11 Ultra, Android 13 tabanlı MIUI 14 alıyor

Xiaomi tarafından paylaşılan son güncellemeyle birlikte Android 13 tabanlı MIUI 14, Mi 11 ailesine de genişletilmiş durumda. Sırasıyla V14.0.1.0.TKBMIXM ve V14.0.1.0.TKAMIXM yapı numaralarına sahip yeni arayüz, Şubat 2023 güvenlik güncellemesini içeriyor.

MIUI 14 her ne kadar global sürüm için yayınlanmış olsa da, bir süre boyunca Mi Pilot test kullanıcılarıyla sınırlı tutulacağının altı çizildi. Önemli bir hata bulunmaması durumda ise ‘Kararlı Beta’nın bir parçası olarak genel kullanıcılara açılacak.

2021 yılının Mart ayında kullanıcılara sunulan Mi 11 ve Mi 11 Ultra; Android 11 ve MIUI 12 ile piyasaya sürüldü. Yeni güncellemeyle birlikte ikinci Android ve MIUI güncellemelerini almış oldu. Bu cihazlar, gelecek yıl büyük olasılıkla son olacak şekilde bir Android yükseltmesi daha alabilir.

MIUI 14 özellikleri

Xiaomi’nin yaptığı etkinlik ile birlikte yeni arayüzün önemli detaylarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz.

Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın