Xiaomi batarya sorununu kökten çözüyor!
0

Xiaomi batarya sorununu kökten çözüyor!

Paylaş

Akıllı telefonların gelişmesinin önündeki en büyük engel belki de batarya teknolojisi. Her ne kadar batarya kapasiteleri son dönemde artmış olsa da çoğu telefon yoğun kullanımda 1 günü zorlukla çıkarıyor. Hem otomobiller hem de akıllı telefonlar için katı hâl bataryalar bir çözüm olabilir.

Katı hâl bataryalar için testler başladı

Çinli elektronik devi Xiaomi, daha yüksek enerji yoğunluğu, daha iyi termal performansı ve gelişmiş güvenlik özellikleri vadeden yeni katı hâl batarya teknolojisini duyurdu. Şirket, geliştirilme aşamasında olan katı hâl pil teknolojilerinin 1000Wh/L enerji yoğunluğu sunmasının yanı sıra düşük sıcaklıklarda yüzde 20 oranında daha iyi performans gösterdiğini iddia ediyor.

Katı hâl bataryalarda bulunan elektrolitler, geleneksel pillerde yaygın olarak kullanılan sıvı elektrolitlerden daha iyi mekanik güç ve kararlılık sunuyor. Ayrıca, düşük enerji yoğunluğu, zayıf düşük sıcaklık performansı ve güvenlik sorunları gibi geleneksel bataryaların karşılaştığı birçok sorunu çözme potansiyeline de sahipler.

Katı hâl bataryalar, pil endüstrisinde devrim yaratma potansiyeline sahip. Xiaomi’nin yeni teknolojisi de akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarda daha küçük bir alanda daha fazla enerji depolanabilme fırsatı veriyor. Şirket, Xiaomi 13 akıllı telefonun prototipine süper büyük 6000 mAh pil kapasitesi yerleştirerek pil ömrünü önemli ölçüde artırdığını açıkladı.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın