xboxa ozel monster hunter benzeri bir oyun gelistiriliyor GLlNzaf7
xboxa ozel monster hunter benzeri bir oyun gelistiriliyor GLlNzaf7

Xbox’a Özel Monster Hunter Benzeri Bir Oyun Geliştiriliyor

Microsoft, son haberlere göre Xbox’a özel Monster Hunter serisine benzer bir oyun geliştirmek üzere çalışıyor. VentureBeat’ten Jeff Grubb, bu projeyi ilk kez gündeme getirdi ve muhtemelen Halo Infinite ve Doom’un geliştirilmesine yardımcı olan oyun stüdyosu Certain Affinity’nin projeyi yürüttüğü belirtti.

GameSpot’un aktardığı habere göre, Windows Central ise Jeff Grubb’ın bu iddialarını doğruladı. Windows Central’ın belirttiğine göre, Certain Affinity’nin Microsoft için geliştirmekte olduğu Monster Hunter benzeri oyunun kod adı Project Suerte.

Haberde, Project Suerte kod adlı oyunun 2020 yazından bu yana geliştirilmekte olduğu ve oyunun ilk kez 2023’te gösterilip, 2024’te ise piyasaya sürülmesinin planlandığı belirtiliyor. Ancak geliştirme süreci sorunsuz ilerlerse oyun daha erken de piyasaya sürülebilir.

Bunlara ek olarak, Halo Infinite’in geliştirilme sürecine yardım eden Certain Affinity’nin oyun için yeni bir oyun modu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ancak şu anda bunun bir battle royale modu mu, yoksa tamamen farklı bir oyun modu mu olduğuna dair herhangi bir bilgi yok.

Certain Affinity, geçen yıl oyunun ismini açıklamadan kendi oyunu geliştirdiğini duyurmuş ve daha sonrasında ise Halo geliştiricisi Dan Ayoub’u işe almıştı. Oyun stüdyosunun bahsettiği bu yeni oyun projesinin Project Suerte olması mümkün, ancak bunu kesin olarak öğrenmek için en azından 2023 yılını beklememiz gerekecek.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.