xbox ve pc game pass abone sayisi 25 milyonu gecti ALThWlJR
xbox ve pc game pass abone sayisi 25 milyonu gecti ALThWlJR

Xbox ve PC Game Pass Abone Sayısı 25 Milyonu Geçti

Microsoft, Ocak 2021’de Xbox’ın Eylül 2020’de açıklanan 15 milyon olan Game Pass abonesinin 18 milyona çıktığını duyurmuştu. Hatta servisin Eylül 2021’de 30 milyon barajını aştığına dair söylentiler bile çıkmıştı. Şimdi ise Microsoft, Xbox ve PC Game Pass abone sayısının 25 milyonu aştığını resmen duyurdu.

Şirket, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alma konusundaki büyük duyurusunda, şu anda 25 milyondan fazla Xbox Game Pass abonesine sahip olduğunu da kaydetti. Bu, geçen yılın aynı ayında rapor edilenden 7 milyon daha fazla abone anlamına geliyor.

Xbox Müdürü Phil Spencer konu hakkında şunları söyledi: “Xbox Game Pass ve PC Game Pass için hem yeni başlıklar. Activision Blizzard’ın inanılmaz kataloğundan mümkün olduğunca çok Activision Blizzard oyunu sunacağız. Ayrıca bugün Game Pass’in 25 milyondan fazla abonesi olduğunu da duyurduk. Her zaman olduğu gibi Game Pass’e daha fazla değer vermeye devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.