xbox series x elite render gorselleri paylasildi mmxaxOdG
xbox series x elite render gorselleri paylasildi mmxaxOdG

Xbox Series X Elite Render Görselleri Paylaşıldı

Microsoft, 2023’te Xbox Series X/S konsol serisini daha hızlı bir işlemciyle yenilemeye hazırlanıyor. Xbox Series X Elite olarak adlandırılan konsolun daha yüksek saat hızlarına sahip, 6nm silikon üretim süreci üzerine inşa edilmiş, yenilenmiş yarı özel bir SoC’e sahip olması bekleniyor.


Konsolun kule tipi tasarımdan yola çıkarak Xbox One X’e benzer şekilde farklı bir tasarımı benimseyeceği söyleniyor. Xbox oyun konsolunun tasarım konsepti, güncellenmiş SoC için optimize edilmiş şık bir gövde ve soğutma ile Let’s Go Digital tarafından paylaşıldı. Ayrıca Xbox Series üzerindeki LED aydınlatmalar bir hayli dikkat çekici görünüyor. Öyle ki 2022 yılı boyunca konsol hakkında daha fazla şey duyacağız.


Render görselleri, Xbox Series X Elite konsolunun her iki tarafında büyük bir güç düğmesi ve Xbox logosu ile harika bir LED aydınlatmayı ortaya çıkardı. Bununla birlikte solda solda Blu-ray yuvası, bir çıkarma düğmesi ve 4 x USB bağlantı noktası yer alıyor. Arkada 6 bağlantı noktamız var: güç bağlantısı, bir Ethernet bağlantısı, 2 x USB 3.1 bağlantı noktası ve depolama için bir genişletme bağlantı noktasıyla tamamlanan 1 x HDMI 2.1 konektörü.

Ayrıca mevcut konsoldan daha güçlü olacağı bildirilen güncellenmiş bir Xbox Series S modeli geleceği söyleniyor. Ancak bunları görmeden önce en az 2022 sonuna veya 2023 başlarına kadar beklememiz gerekecek. Sony cephesinin de daha hızlı PlayStation 5 Pro konsolu ile rekabet edeceğini duymuştuk ve yine bu konuda bilgiler çok kısıtlı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.