xbox one modellerinin uretimi 2020de durdurulmus SahSFO1n
xbox one modellerinin uretimi 2020de durdurulmus SahSFO1n

Xbox One Modellerinin Üretimi 2020’de Durdurulmuş

Microsoft, The Verge tarafından paylaşılan bir habere göre, yeni nesil iki konsolunun çıkışına tamamen odaklanmak için 2020’nin sonlarında (Xbox Series X ve Xbox Series S lansmanından önce) Xbox One X ve Xbox One S üretimini durdurmuş. Microsoft da The Verge’e yaptığı açıklamada, eski nesil konsolların üretiminin durdurulduğunu doğruladı.

GamesRadar’ın aktardığı habere göre, Xbox Konsolu Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Cindy Walker ise bu konu hakkında yaptığı açıklamada, “Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için 2020’nin sonu itibarıyla tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk.” dedi. Bu da kısa bir süre sonra bu eski nesil iki konsolun sıfırlarını bulmanın neredeyse mümkün olmayacağı anlamına geliyor.

Şimdi geriye kalan tek şey, perakendecilerin her iki eski nesil konsolun da ellerinde kalan stoklarını satması. Ki Microsoft’un da şu anda tam olarak planladığı şey bu. Çünkü teknoloji şirketi, bütün dikkatini yeni nesil iki konsolunu satmaya yöneltmek istiyor.

Buna karşın Microsoft’un konsol pazarındaki en büyük rakibi Sony ise PlayStation 5 konsollarındaki stok sıkıntısı nedeniyle PlayStation 4 üretimini bu yıl da devam ettirmeyi planlıyor. Şirketin bu planına göre, 2022 yılı içerisinde yaklaşık olarak bir milyon PlayStation 4 üretilecek.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.