wordle the new york times tarafindan satin alindi bnXsrneQ
wordle the new york times tarafindan satin alindi bnXsrneQ

Wordle, The New York Times Tarafından Satın Alındı

Son zamanların tercih edilen oyunu Wordle, The New York Times tarafından “yedi haneli düşük rakamlarla açıklanmayan bir fiyat” karşılığında satın alındı. Wordle, Times Games’in bir parçası haline gelecek ve Crossword, The Mini ve Spelling Bee gibi mevcut oyunların arasına katılacak.

Wordle artık The New York Times’ın bir parçası olacak ve yayının web sitesinde ücretsiz olarak oynanabilecek. Oyunun geliştiricisi Josh Wardle, bir tweet ile oyunun NYT’a satıldığını ve oyunun yeni halinde bile oyuncuların galibiyetlerinin ve galibiyet serilerinin korunmasını sağlayacağını doğruladı. Oyunun satın alındığına dair bir başka duyuru da The New York Times tarafından kullanıcılara sunulmuş durumda.

Josh Wardle, aynı tweet aracılığıyla, “The Times’ın oyunlarının kalitesine yaklaşımını ve oyuncularına karşı gösterdikleri saygıyı uzun zamandır takdir ediyorum. Bu konularda onların değerleri benimkiyle uyumlu. Bu nedenle sahibi oldukları oyunu ileriye taşımalarını görmek için heyecanlıyım.” diyor.


Wordle’ın ücretsiz bir oyun olduğu onaylansa da durumun sonsuza kadar böyle olup olmayuacağı henüz belli değil. Halihazırda, The Crossword, The Mini Crossword, Spelling Bee, Tiles, Letter Boxed ve Vertex gibi oyunlar sınırlı bir süre için ücretsiz olarak sunulmakta. Kullanıcılar, sınırsız erişim elde edebilmek için ise The New York Times’a abone olmak zorunda. Ayrıca Wordle’ın, New York Times Crossword uygulamasına ulaşıp ulaşmayacağı da bilinmiyor. Bu durum gerçek olursa Wordle, iOS ve Android’de kolayca oynanabilir bir oyun haline gelecek. Wordle, tarayıcı tabanlı bir oyun ve şu anda yerel bir iOS veya Android uygulamasına sahip değil.

Son olarak Wordle’ın, halihazırda bir milyon civarında kullanıcı tabanına sahip olduğunu belirtelim.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.