Windows 10 KB5022834, Hata Çözümleriyle Yayınlandı
0

Windows 10 KB5022834, Hata Çözümleriyle Yayınlandı

Şub 18 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Windows 10 KB5022834, Şubat 2023 Salı Yaması güvenlik döngüsünün bir parçası olarak kullanıcılara ulaşmaya başladı. Yeni güncellemenin genel olarak hata düzeltmelerine yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman olduğu gibi, yazılım devi Windows 10 KB5022834 güncellemesi için çevrimdışı yükleme bağlantıları da paylaştı.

Microsoft, Ocak 2023 önizlemesindeki tüm iyileştirmeleri bir araya getirerek Şubat 2023 Salı Yamasını büyük bir sürüm haline getiriyor. Windows Ayarlar uygulaması, Windows 11’e benzer şekilde OneDrive entegrasyonunu etkinleştiren yeni bir güncelleme alıyor. Uyarılar, bulut depolama alanınız sınıra ulaştığında görünecek.

Microsoft ayrıca kullanıcıların OneDrive depolama alanlarını yönetmelerine ve doğrudan Windows Ayarları’ndan plana ek depolama eklemelerine izin veriyor. Güncellemedeki bir diğer önemli değişiklik de görev çubuğuyla bağlantılı. Şubat 2023 güncellemesiyle birlikte Dosya Gezgini ve Görev Çubuğu’nun yanıt vermemesine neden olan önemli bir sorun giderildi.

KB5022834 ile birlikte Internet Explorer, Windows’tan tamamen kaldırıldı. 15 Ağustos 1995’te piyasaya sürülen tarayıcı artık emekliye ayrılıyor.

Son olarak önemli hata düzeltmelerine bakalım.

  • Görev Görünümünün masaüstünün yanıt vermemesine neden olduğu bir sorun giderildi.
  • Bellek konumunu bozan bir sorun düzeltildi.
  • Windows Defender Uygulama Denetimi (WDAC) kullanıcı modu ilkesinin sorunlarla karşılaşmasına neden olan bir sorun çözüldü.
  • Edge’de yatay modda yazdırmanın çalışmamasına neden olan sorun giderildi.
  • Esnek Dosya Sistemi (ReFS) MSba’nın çalışmamasına veya yüksek disk belleği olmayan havuz kullanımına neden olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın