WhatsApp’ta Bilinmeyen Numara Aramaları Engellenebilecek
0

WhatsApp’ta Bilinmeyen Numara Aramaları Engellenebilecek

Paylaş

WhatsApp, henüz uygulamaya çıkartmadığı ancak getirmek istediği özellikleri her zaman beta kullanıcılarıyla test eder. WABetaInfo da her zaman WhatsApp’ın test ettiği bu özellikleri beta kullanıcısı olmayan bizler için paylaşır.

Yine WABetaInfo’da ortaya çıktığına göre WhatsApp, yeni bir özelliği uygulamaya getirmek için çalışıyor. Bu özellik, bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla uğraşmak istemeyenler için hayat kurtarıcı olabilir.

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar otomatik sessize alınacak

WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alırken arama listesinde ve bildirim merkezinde göstermeye devam etmesine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor.

Bu özelliğin görüşmelerinizin bölünmesini engellemek ve potansiyel olarak istenmeyen aramalardan kaçınmak gibi çeşitli avantajları var. Özellikle büyük bir WhatsApp grubunun yöneticisiyseniz ve uygulama üzerinde sesli veya görüntülü bir görüşme içerisindeyseniz, numaranıza sahip herhangi başka bir kullanıcı kafasına göre arayıp sizi bölebiliyor.

Görünüşe göre WhatsApp da bunun önüne geçmek için harekete geçmiş. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın