WhatsApp’a iPhone İçin Pencere İçinde Pencere Modu Geldi
0

WhatsApp’a iPhone İçin Pencere İçinde Pencere Modu Geldi

Şub 19 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

WhatsApp artık hepimizin eli kolu, bir temel ihtiyaç haline gelmiş durumda. Artık hem mesajlaşmalarımızı oradan hem sesli aramalarımızı oradan hem de görüntülü konuşmalarımızı oradan yapabiliyoruz.

WhatsApp’ın mesajlaşma dışındaki en önemli özelliği, görüntülü konuşmadır desek abartmış olmayız. Ancak görüntülü konuşurken telefonda başka şeylerle uğraşamamak biraz sinir bozucu oluyor, özellikle iPhone cihazlarda.

Artık bu bir sorun olmayacak: WhatsApp iOS sürümüne görüntülü konuşmalar için pencere içinde pencere modu geliyor

WhatsApp’ın ana şirketi Meta’nın geliştiricileri, görüntülü görüşme için pencere içinde pencere modu desteği sunmaya başladı, böylece iPhone’unuzdaki diğer uygulamaları kullanırken kiminle konuştuğunuzu görmeye devam edebileceksiniz.

App Store’dan WhatsApp’ı 23.3.77 sürümüne güncellediğiniz zaman bu özelliğe sahip olabilirsiniz. WhatsApp içinde bir görüntülü aramadayken, uygulamayı simge durumuna küçülttüğünüzde ekranda sürükleyebileceğiniz kalıcı bir pencere ile görüşmeye devam ederken telefonunuzda gezinebilirsiniz.

WhatsApp, bu özelliği aslında geçen yıl duyurmuştu. Görünüşe göre beta testleri iyi geçmiş ve özellik resmen yayınlanmaya başlamış. Şu noktada bu özelliğin Android WhatsApp’ına varsayılan olarak gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın