whatsapp yeni ozellik geldiginde mesajla bilgilendirecek SLJC7Brm
whatsapp yeni ozellik geldiginde mesajla bilgilendirecek SLJC7Brm

WhatsApp, Yeni Özellik Geldiğinde Mesajla Bilgilendirecek

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik, uygulamanın masaüstü beta sürümünde ortaya çıktı. Aslında bu özellik, birkaç ay önce iOS ve Android beta sürümlerde de geliştirme aşamasında görülmüş ancak sonrasında herhangi bir gelişme yaşanmamıştı

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, doğrudan platformun kullanıcılara mesaj göndermesini sağlayacak. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde muhtemelen WhatsApp’la ilgili yeni gelişmelerden anında haberdar olacaklar. Evet, WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram, aynı özelliği yıllardır sunuyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

Bu kez masaüstü beta sürümde karşımıza çıkan özellik, WhatsApp’ın resmi sohbet sayfası olarak karşımıza çıkacak. Neyse ki kullanıcılar, bu sohbet ile ilgili nihai kararı kendileri verecekler. Dileyen kullanıcılar WhatsApp’tan mesaj almayı durdurmak için engelleme veya sessize alma seçeneğini kullanabilecekler.

Bu özellik, Telegram’da nasıl çalışıyor?

Telegram’ın yıllardır mevcut olan resmi mesajlaşma hesabı, Telegram ile ilgili tüm yeniliklerin kullanıcılara bildirilmesini sağlıyor. Platform, video ve fotoğraflarla da desteklediği mesajlarında, yeni bir özelliğin nasıl kullanılacağını da tek tek anlatıyor. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik de tam olarak aynı mantığa sahip olacak gibi görünüyor. 

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.