WhatsApp Spam Çağrıları İçin Son Gözüktü
0

WhatsApp Spam Çağrıları İçin Son Gözüktü

Paylaş

Meta, WhatsApp uygulamasındaki spam çağrılara karşı bir kalkan olarak çalışacağı ifade edilen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WABetaInfo’ya göre şirketin şu anda üzerinde çalıştığı yeni özellik, bilinmeyen numaralardan çağrıları susturma yeteneği olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama ayarında, kullanıcılar “Bilinmeyen Arayanları Sessize Al” adlı yeni bir seçenek görecekler. Ayarın etkinleştirilmesi, bilinmeyen numaralardan gelen çağrıların otomatik olarak sessize alınması anlamına geliyor.

Yaklaşan yeni işlev, çağrıları bilinmeyen numaralardan engellemeyecek. Arayanların tarafında hiçbir şey değişmeyecek çünkü seçeneği etkinleştirdiğinizde bile aynı zil sesini duymaya devam edecekler. Ancak WhatsApp’ta bilinmeyen çağrıları susturmayı seçtiğinizde, arayan ekranı anlık sohbet uygulamasında görünmeyecek.

Öte yandan, bilinmeyen bir numaradan gelen her çağrı potansiyel bir aldatmaca olarak etiketlenmeyecek. Bunların arkadaşlarınızdan ve ailenizden de gelmesi de mümkün. Bu sebeple seçeneği etkinleştirseniz bile, çağrı listesinde bilinmeyen numaraları görebileceksiniz. Bu şekilde, onları geri aramanız gerekip gerekmediğine siz karar verebileceksiniz.

Şu an için şirket içinde test edilen bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise merak konusu.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın