WhatsApp iOS Uygulaması, Görüntülü Aramalarda Resim İçinde Resim Desteği Kazandı
0

WhatsApp iOS Uygulaması, Görüntülü Aramalarda Resim İçinde Resim Desteği Kazandı

Şub 21 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

WhatsApp, geçtiğimiz Aralık ayında iPhone akıllı telefonlarda görüntülü aramalar için ilk olarak beta kullanıcılarına resim içinde resim desteğini sunmuştu. Şimdi ise tüm dünyada iOS 12.0 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir iPhone’lar için bu özellik resmen sunulmuş durumda.

Uygulamada görüntülü aramalar için söz konusu özellik WhatsApp 23.3.77 sürümüyle kullanıma sunuluyor ve kullanıcıların WhatsApp uygulamasını simge durumuna küçülterek bir WhatsApp görüntülü araması sırasında çoklu görev yapmasına olanak tanınmış oluyor. Ek olarak artık belge gönderirken altyazı eklemenize de izin verildiğini belirtelim.

  • iOS Resim içinde Resim (PiP) desteğiyle, artık bir WhatsApp araması sırasında videonuz duraklatılmadan çoklu görev yapabilirsiniz.
  • Artık belgeleri gönderirken altyazı ekleyebilirsiniz.
  • Gruplarınızı tanımlamayı kolaylaştırmak için daha uzun grup konuları ve açıklamaları için destek eklendi
  • Artık kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturabilir ve bunları çıkartma ve profil fotoğrafı olarak kullanabilirsiniz. Başlamak için Ayarlar > Avatar’a gidin.

Tüm bu özelliklerin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulmuş olacağı ifade ediliyor. Bunun için App Store’dan en son sürümü yüklediğinize emin olun.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın