22.5 C
İstanbul
17 Nisan 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti

WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti; Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ın sahibi Mark Zuckerberg, dikkat çeken bir işe imza attı. ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bir reklam kampanyası başlayan Zuckerberg ve ekibi, WhatsApp‘la ilgili bu reklamda Apple‘ın iMessage isimli mesajlaşma hizmetini hedef aldı.

Aslına bakacak olursak şirketlerin birbirlerine atıfta bulunmaları durumu çok da şaşırtıcı değil. Ancak WhatsApp için hazırlanan reklam kampanyası, biraz garip. Zira Pensilvanya Tren İstasyonu‘nun girişine yerleştirilen afişte, WhatsApp‘ın güvenliğine gönderme yapılıyor. Mark Zuckerberg ile sahibi olduğu hizmetlerin yüzlerce kez gizlilik nedeniyle tartışmaların merkezine oturması, bu reklam çalışmasının ironik olduğunu düşündürüyor…

WhatsApp için hazırlanan reklam afişi şöyle görünüyor:

WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti
WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti

Private Bubble“, yani “Gizli Baloncuk” ibaresinin kullanıldığı reklam afişinde, WhatsApp‘ın kişisel mesajları uçtan uca şifrelediğine değiniliyor. Afişe göre mesajlar daima gizli kalıyor. İşte bu afişi resmi Instagram hesabında paylaşan Mark Zuckerberg, şu ifadeleri kullandı:

“WhatsApp, grup sohbetleri de dahil olmak üzere hem iPhone’larda hem de Android’de çalışan uçtan uca şifreleme ile iMessage’dan çok daha özel ve güvenlidir. WhatsApp ile tüm yeni sohbetleri bir butona dokunarak kaybolacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ve geçen yıl uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeler de sunduk. iMessage’ın hala sahip olmadığı her şey.”

Apple pek de oralı değil!

WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti
WhatsApp iMessage Özelliği ile Dalga Geçti

iPhone kullanıcılarının kendi aralarında iMessage hizmetini kullanıyor olması, Apple için yeterli gibi görünüyor. Zira şirket, bu konuda oldukça net ve Apple’ın internet tabanlı mesajlaşma olan hizmet RCS’yi de benimsemek istemiyor. Hatta bununla ilgili geçmişte de dikkat çeken bir gelişme yaşanmıştı. Apple CEO‘su Tim Cook, kendisine yöneltilen bir RCS sorusuna yanıt vermiş ve “Annene iPhone al o zaman!” şeklinde garip bir çıkış yapmıştı.

İlgili Yazılar

NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti Madencilikte Ortaya Çıktı

GamerAdmin

Performansı Rahatlıkla Birleştiren Philips Sound Ürünleri Tüm Beklentileri Karşılıyor

GamerAdmin

Apple’ın 16 İnç iPad Tanıtacağı İddia Edildi

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku