WhatsApp, Haber Bültenleri Göndermeye Başlayacak
0

WhatsApp, Haber Bültenleri Göndermeye Başlayacak

Şub 22 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın 2.23.5.3 kodlu Android beta sürümünde geliştirme aşamasındaki yeni bir özellik tespit edildi. WABetaInfo tarafından tespit edilen bu yeni özellik, uygulamanın çok yakında haber bültenleri sunmaya başlayacağını gözler önüne seriyor. Peki bu özellik tam olarak neye hizmet edecek? WhatsApp, haber bültenini kullanıcıya nasıl ulaştıracak?

İnternet kullanımının yaygınlaşması, internetin bir haber kaynağı haline gelmesini sağladı. Bu bağlamda; Bundle, Feedly ve Substack gibi platformlar, kullanıcıların haberleri yakından takip edebilmesini sağlamayı başardılar. Şimdi, WhatsApp da bu amaca hizmet ederek bir nevi yukarıda saydığımız platformlara rakip olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Şu an için “Bülten” olarak anılan bu özellik, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde değiştirebilir.

Bültenler, Topluluklar özelliğinin bir versiyonu gibi olacak

WhatsApp, bundan aylar önce Topluluklar isimli bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik, en basit anlatımı ile duyuru gruplarının oluşturulmasını sağlıyordu. WhatsApp’ın son Android beta sürümünde tespit edilen Bülten isimli özellik ise Topluluklar’ın yeni bir versiyonu olacak gibi görünüyor. 

Bülten özelliği kullanılabilir hale geldiğinde, haber kaynaklarının WhatsApp bültenleri oluşturmaları mümkün olacak. Kullanıcılar, ilgilerini çeken bültenleri seçecek ve kendi haber akışlarını oluşturmuş olacaklar. Bu özellik sayesinde ilgi duyulan alanlarda yaşanan gelişmelere ulaşmak çok daha kolay olacak. Gizliliği de ön planda tutan özellik, Bülten’e eklenen kaynakların başkaları tarafından görüntülenmesini engelleyecek. Ayrıca haber kaynakları, kendilerini kimlerin takip ettiğini bilmeyecekler. Elbetteki özellik henüz beta sürüme bile gelmediğinden kullanıcılarına sunulduğunda tüm bu niteliklerin değiştiğini görebiliriz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın