WhatsApp Grup Sohbetleri İçin Son Kullanma Tarihi Özelliği Geliyor
0

WhatsApp Grup Sohbetleri İçin Son Kullanma Tarihi Özelliği Geliyor

Paylaş

Bundan birkaç gün önce, Meta’nın spam çağrıları geçmişte bırakmak için bir WhatsApp özelliği üzerinde çalıştığını öğrendik. Şimdi ise şirket WhatsApp grup sohbetleri için son kullanma tarihi sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.


WABetaInfo, iOS için en son WhatsApp beta sürümünün “süresi dolan gruplar” etiketli yeni bir devam eden çalışma özelliğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Adından da anlaşılacağı gibi bu yapılandırma, planlanan sona erme tarihine ulaşıldıktan sonra grubu dağıtacak.

Grubun silinmeyeceğine dikkat etmek önemli. Bunun yerine, gruptaki tüm mesajları silmeniz istenecek. Meta’nın bu özellikle ilgili vizyonu şu anda bilinmiyor ancak depolama alanından tasarruf etmek için bir grup sohbetindeki mesajları ve medyayı temizlemek bir avantaj olabilir. Bu, aktif olmadığınız gruplardan çıkmanız için bir hatırlatıcı görevi de görebilir.

Şimdilik grupları bir gün, bir hafta veya özel bir zamanda sona erecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Son kullanma tarihini de tamamen kaldırmayı seçebilirsiniz.

Son olarak, bu özelliğin şu anda WhatsApp Beta’da test edildiğini ve genel kullanıma kesin olarak sunulmayabileceğini hatırlatalım.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın