watchOS 9.1 Çıktı, İşte Yenilikleri

Apple, yazılım güncellemelerini art arda kullanıcıları ile buluşturdu. iOS 16.1, iPadOS 16.1 ve macOS Ventura ile birlikte watchOS 9.1 de bunlardan birisi oldu. Peki, watchOS 9.1 güncellemesinin yenilikleri neler?

  • Apple Watch Series 8, Apple Watch SE (2. nesil) ve Apple Watch Ultra’da kalp atış hızı ve GPS ölçümlerinin sıklığını azaltma özelliğiyle Açık Havada Yürüyüş, Koşu ve Yürüyüş Antrenmanları sırasında uzatılan pil ömrü
  • Apple Music, Apple Watch şarj cihazı kapalıyken Wi-Fi veya hücresel bağlantı kullanarak indirebilir
  • Yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter desteklenir ve çok çeşitli akıllı ev aksesuarlarının ekosistemlerde birlikte çalışmasına olanak tanır.

watchOS 9.1, Apple Watch Series 4 ve sonraki sürümlerinin kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. Apple Watch’unuzu Ayarlar uygulamasına gidip Genel’i ve Yazılım Güncelleme’yi seçerek güncelleyebilirsiniz. Ayrıca, Watch uygulamasına giderek ve aynı adımları izleyerek işlemi iPhone’unuzdan da başlatmanız mümkün.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.