Valve Tasarımcısı: “Yakın Zamanda Yeni Steam Deck Beklemeyin”
0

Valve Tasarımcısı: “Yakın Zamanda Yeni Steam Deck Beklemeyin”

Paylaş

Valve’ın avuçiçi oyun konsolu Steam Deck piyasaya çıkalı yaklaşık bir yıl oldu. “Devrimsel” oyun konsolu başarılı oldu desek yanılmış sayılmayız. Steam Deck, şu anda şirketin kendi küresel en çok satanlar listesinde üçüncü sırayı işgal ediyor.

Doğal olarak, oyunseverler cihazın daha iyi performans ve özellikler sunan yeni sürümünü merak ediyor. Valve aslında daha önce yeni nesil Deck hakkında bazı ipuçları vermişti, ancak hiçbir zaman açık konuşmadı.

Valve tasarımcısı Lawrence Yang ve mühendis Pierre-Loup Griffais, kısa zaman önce Rock Paper Shotgun‘a konuk oldu. Aslında yanıtlar açık ve net; önümüzdeki birkaç yıl içinde daha güçlü bir Steam Deck beklenmiyor.

Yang, Steam Deck’in yakaladığı başarının onları heyecanlandırdığını dile getirmiş. Şirketin tasarımcısı, “daha yüksek güce sahip yeni nesil bir Steam Deck’in en azından birkaç yıl içinde gelmeyeceğini” söyledi. Başka bir deyişle, en azından 2025-2026 yıllarına kadar Valve imzalı, daha güçlü bir oyun konsolu beklemiyoruz. Oyun devi belki ekran ve pil iyileştirmelerine odaklanan bazı güncellemeler yapabilir lakin burada tamamen yeni bir konsoldan bahsediyoruz.

Deck satışları oldukça iyi gidiyor. Oyuncular eğer bir gün ilk nesil cihazın yetersiz kaldığını söylemeye başlarsa ve satışlar düşerse, o zaman Valve’ın söylemleri değişmeye başlayabilir.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın