ubisoft oyunlari steame geri donuyor 2LwWeLIj
ubisoft oyunlari steame geri donuyor 2LwWeLIj

Ubisoft Oyunları Steam’e Geri Dönüyor

Ubisoft, 2019 yılından beri PC oyunlarını kendi mağazası Ubisoft Connect’te ve Epic Games Store’da sunuyordu ve birkaç yıldır büyük oyunları için Steam’i es geçiyordu. Şimdi ise Assassin’s Creed Valhalla, 6 Aralık çıkış tarihiyle Steam‘de görünmüş durumda.

Tabii ki Assassin’s Creed Valhalla Steam’e geri dönen tek oyun olmayacak. Anno 1800 ve Roller Champions gibi oyunlar da yolda. Öte yandan şu an için sadece en son Assassin’s Creed oyununa ait bir Steam lansman tarihi mevcut. Bu arada aynı tarihte Valhalla son güncellemesini alacak ve Eivor’un iki yıl önce başlayan destanı son bulacak.

Anno 1800 ise daha önce sadece ön sipariş formunda olsa da Steam’de satın alınabilir durumdaydı ancak bu erken ön siparişler Steam’de sürerken, oyun piyasaya sürüldüğünde mağazadan çekildi. O zamandan beri oyun sadece Ubisoft Connect ve Epic Games Store’dan satın alınabiliyordu.

Ubisoft, son zamanlarda Steam’in geniş kitlesine dahil olan tek büyük yayıncı değil. Hatırlarsanız EA da platforma geri dönmüştü. Activision-Blizzard bile uzun bir aradan sonra Call of Duty’yi Battle.net ile birlikte platformda yayınlamaya karar verdi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.