twitter tweetlere videoyla tepki verme ozelligini getiriyor u79KZqai
twitter tweetlere videoyla tepki verme ozelligini getiriyor u79KZqai

Twitter, Tweetlere Videoyla Tepki Verme Özelliğini Getiriyor

Seveni olduğu kadar sevmeyeninin de olduğu TikTok, her ne kadar eleştiriliyor olsa da platformun pek çok sosyal medya platformuna ‘ilham’ kaynağı olduğu fazlasıyla açık. Bugüne kadar diğer tüm sosyal medya platformları, en az bir TikTok benzeri özelliği yayımlamışken bugün, Twitter’dan da yeni bir örnek geldi.

Twitter, Tweetleri alıntılama kavramını bambaşka bir boyuta taşımaya başladı. ‘İnternetin SMS’i’ olarak tanımlanan, yazının ön planda olduğu platform, bu bariyeri yıkacak büyük bir atılım yaparak Tweetlere video ile tepki verme özelliğini test etmeye başladı. Özellik, Twitter’ın Kıdemli Ürün Yöneticisi Sam Haveson tarafından da test olarak paylaşıldı.

Twitter’ın video ile tepki verme özelliği böyle görünecek

Özelliğin canlı örneği:

Videoyu görüntüleyemiyorsanız tıklayın.

Şu anda yalnızca sınırlı sayıdaki iOS kullanıcıları için kullanıma açılan test özelliği, Twitter’a ‘Tweeti tepkiyle alıntıla’ seçeneğini ekledi. Bu seçeneğe basıldığında kullanıcılar, Tweetin ekranda yer alacağı şekilde video çekerek Tweet hakkındaki yorumlarını paylaşıyorlar. Twitter’ın yeni özelliğineyse elbette Twitter kullanıcılarından tepki gecikmedi.

Twitter, platformu amacının dışına çıkarmakla suçlanırken şirket, böyle bir özelliğin neden test edildiği konusunda açıklamada bulundu. Şirket, özelliği kullanıcılara ‘kendilerini ifade etmeleri için daha yaratıcı yollar’ vermek istediği için geliştirdiğini belirtti. Özelliğin Twitter’a kalıcı olarak yerleşip yerleşmeyeceği, sınırlı sayıdaki iOS kullanıcılarının vereceği geri dönüşe bağlı olacak.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.