Twitter, Günlük Tweet Sınırı Getirdi
0

Twitter, Günlük Tweet Sınırı Getirdi

Şub 09 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Twitter tarafından kullanıcılara sunulan günlük tweet sınırı güncellendi. Twitter Yardım sitesindeki güncellenmiş bir sayfa artık Twitter hesaplarının bir günde 2.400 tweet ile sınırlı olduğunu belirtiyor. Bu sınıra retweet’lerin ise dahil olmadığını belirtelim.

Yardım sayfası ayrıca tweet’lerde yarım saatlik sınırlamalar olduğunu söylüyor. Bu yarım saatlik sınırlardan birine ulaşırsanız, birkaç saat sonra tekrar deneyin deniliyor. Ayrıca, doğrudan mesajlar da günde 500 ile sınırlı. Ek olarak, hesabınız 5.000 diğer hesabı aşarsa, takip edilecek ek hesaplar eklemek “hesaba özel oranlarla sınırlı” olacak. Hatta günlük 400 takip limiti de getirilmiş durumda.

Twitter hesapları için tüm bu yeni sınırlar, muhtemelen şirketin sosyal ağı çalışır durumda tutmaya çalışması nedeniyle konuldu. Bu değişikliğin bir nedeni olarak Pazar günü yaklaşan Super Bowl maçının da etkili olduğu düşünülüyor. Oyun sırasında Twitter kullanıcılarının artacağına inanılıyor.

Diğer taraftan şu anda Twitter Blue’nun ABD’li aboneleri için geçerli olan yeni bir özellik, normal 256 karakter sınırına kıyasla bir tweet’e 4.000 karaktere kadar girebilme yeteneği sunuyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın