twitch dizifilm yayinlarini banliyor HKqqIZWR
twitch dizifilm yayinlarini banliyor HKqqIZWR

Twitch, Dizi/Film Yayınlarını Banlıyor

Twitch’te diziler ve filmler izleyerek onlara tepki vermek, platformda uzun süredir bulunan bir şey. Twitch’te normalde Amazon Prime Video üzerindeki programları izlemek konusunda bir sıkıntı yoktu ancak son zamanlarda Amazon Prime Video dışındaki platformlardan bir içeriği izleyip ona reaksiyon göstermek Twitch üzerinde bir hayli arttı.

Yayınları her ne kadar eğlenceli bulan insanlar olsa da izleyicilerin çoğunluğu ve Twitch’in kendisi, dizi yayını yapan çok ünlü bir yayıncıyı banlayarak tutumunu gösterdi. Dünya genelinde ünlü bir yayıncı olan Pokimane, son zamanlarda yayınlarında bir animeyi izliyordu ve ban yedi.

Yayında Avatar: The Last Airbender izleyen Pokimane, 48 saat ban yedi

Pokimane, son zamanlarda Twitch kanalında anime izliyordu. 8 Ocak’ta 8.8 milyon takipçisi ile birlikte toplamda altı saat süren bir Avatar: The Last Airbender maratonu yayını yapan Pokimane, Twitch üzerinden geçici bir süreyle (48 saat) ban yedi.

Twitch zaten geçtiğimiz sene DMCA ile yaşanan telif hakkı problemleri sebebiyle platformdaki yayıncıların yayın tekrarlarını sildirtmişti. Bu sebeple Twitch’in bu tarz dizi ve film izleme yayınlarına karşı tepkisinin önümüzdeki dönemde de böyle olacağını söylemek yanlış olmaz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.