the witcher 3u yeni nesil surumunun grafikleri paylasildi 6e15Bu4L
the witcher 3u yeni nesil surumunun grafikleri paylasildi 6e15Bu4L

The Witcher 3’ü ‘Yeni Nesil’ Sürümünün Grafikleri Paylaşıldı

2020’de güç bela yayınladığı Cyberpunk 2077’deki buglar nedeniyle oyuncuların tepkisiyle karşılaşan CD Projekt Red‘den dikkat çeken bir hamle geldi. Şirket, 2015 yılında yayınladığı “The Witcher 3: Wild Hunt” için önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre The Witcher 3: Wild Hunt, 14 Aralık 2022’de dev bir güncelleme alacak ve bu güncelleme ile oyun, yeni nesil teknolojilere uygun hale getirilecek. 

PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC oyuncularına sunulacak yeni güncelleme, tüm oyun sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Böylelikle The Witcher 3: Wild Hunt sahiplerine yepyeni bir deneyim sunulmuş olacak. Peki yapılacak çalışmalar neleri kapsıyor? Gelin hep birlikte, The Witcher 3: Wild Hunt için hazırlanan yeni nesil güncellemeye yakından bakalım.

Gelişmiş görüntü kalitesi, yepyeni modlar ve dahası…

CD Projekt Red’in açıklamasına göre The Witcher 3: Wild Hunt’taki tüm görseller yenilenmiş durumda. FSR 2.1 ve DLSS 3 desteği de eklenen oyun, ışın izleme ve çok daha kaliteli dokulara sahip olacak. Oyuna eklenecek Fotoğraf Modu ile oyuncular, eşsiz görüntü kalitesini ölümsüz hale getirebilecekler. Bu noktada, ilerleyen dönemlerde bir yarışma düzenlebileceği de söyleniyor ancak net değil.

The Witcher 3: Wild Hunt güncellemesi için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

The Witcher 3: Wild Hunt’a yapılan iyileştirmeler görsellikten ibaret değil. Ekip hem kendilerinin elinden çıkan hem de topluluk yapımı yepyeni modların oyuna eklendiğini açıkladı. Bununla birlikte; birkaç görevdeki hatalar giderildi ve Netflix’te yayınlanan The Witcher dizisi ile ilgili de yeni bir görev oyuna eklendi. Tüm bunlara ek olarak The Witcher 3: Wild Hunt, bundan sonra çapraz ilerleme desteği sunacak. Yani PlayStation 5’te oynayan bir oyuncu, oyunu PC’den açtığında kaldığı yerden devam edecek.

Peki CDPR, Witcher 3 için ‘yeni nesilin’ hakkını verebilmiş mi? Oyunun orijinal grafikleri ile güncelleme sonrası grafik karşılaştırmasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

Geliştirici ekibin açıklamalarına da yer verilen detaylı videoyu da izleyebilirsiniz:

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.