The Walking Dead Survival Instinct İnceleme
0

The Walking Dead Survival Instinct İnceleme

Ağu 03 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

The Walking Dead Survival Instinct İnceleme

The Walking Dead Survival Instinct İnceleme

The Walking Dead Survival Instinct : Daryl Dixon’ın Ağabeyi Merle.

The Walking Dead Hollywood dizisini izleyenler bilir. Rick Grimes’ın grubundaki çok farklı yeteneklere ve hikayelere sahip insanların, Rick Grimes’ın arkasından hayatta kalma savaşına devam ettiğini biliyoruz. The Walking Dead Survival Instinct İnceleme yazıma geçiyorum.

Fakat içlerinden biri var ki, Rick Grimes’ın da yaşadığı bir olaydan sonra, abisi Merle’ün ölümünden sonra da, yaşananlara aldırmadan yine de Rick’e güvenip yola devam eden Darly Dixon. Zaten oyun dizinin daha 4. sezonunda piyasaya çıktığı için, 5 ve 6. sezonlardaki devamına bağlı değil.

Aslında oyun sadece bu iki kardeşin Rick’in grubuna katılmadan önceki Daryl’ın ailesinin başına gelenlerle ilgili geçiyor.

The Walking Dead Survival Instinct İnceleme

The Walking Dead Survival Instinct : Eğer ki birden fazla zombi üzerinize geliyorsa saklanmak için bir delik arayın.

Terminal Reality Inc. geliştiriciliğinde Activision dağıtımındaki oyunun kaynağı aslında AMC’nin ( American Movie Channel ) ses getiren dizisi. Oyunda sadece 2 baş karakter olsa da, kontrolümüzde ise sadece Darly Dixon olacak. Oyun parça parça bölümlerle ilerlese de, bir sonraki adıma geçerken 3 farklı yoldan gitme imkanınız var.

Tabi bu da mühimmat, enerji paketleri ve silahlar için size farklı yollara istinaden değişik ekipmanlar kazandırabiliyor. Mesela arka yollardan gittiğinizde hem daha az zombi ile karşılaşmanız, hem de fazladan enerji paketlerini almanız olası. Tabi bir de zombi olayına girmemiz gerekiyor. Çünkü oyunda belki en can sıkıcı durum bu zombilerin doğdukları yerler.

Eğer ki sizi fark eden bir zombiyi 10 saniye içerisinde öldürmezseniz, çevrenizde bitmeyen bir zombi kaynağı oluşuyor, öldürseniz de yakanızdan kolay kolay düşmüyorlar. Hele ki 10 zombiyi aynı anda öldürmek gibi bir şeyin olmadığını da düşünürseniz.

( uzaktan tabanca ile ya da propan tüplerinin yanında değil ise zombiler ) Sakın yakın temasla birden fazla zombiyi öldürmeyi denemeyin.

Bir zombi sizi gördüğünde bir süre sonra diğerleri yakınıza belirebiliyor.

Oyunun grafikleri güzel, iyi düşünülmüş ama günümüz teknolojisine baktığınızda bir bilgisayar oyunu olarak değil de, bir konsol oyunu demek daha doğru olur. Oyun konsol için çıkartılsa da şu sırada Steam üzerinden bilgisayar platformuna da ulaşabiliyoruz. Bir çok oyuncunun canını sıkan zombilerin doğma olayı haricinde oyunun seyri ve oynanabilirliği yeterli.

Tabi çok fazla beklentiye girip de dizideki gibi bir aksiyonu beklemeniz olanaksız. İki kardeşin hikayesinde bazı bölümlerde aksiyon olsa da dizideki gibi yüksek tempolu bir durumdan bahsetmek haksızlık olur.

Oyundaki grafikler gerçekten güzel.

Her şeye rağmen sadece Daryl ve Merle kardeşlerin gruba katılmadan önceki hikayesini merak ediyorsanız bu oyunu kaçırmayın derim. Tabi Steam üzerindeki başarımları da varsayarsanız oyun biraz daha eğlenceli hale geliyor. Ama dediğim gibi sakın oyunu gözünüzde çok büyütmeyin.

Oyun içerisindeki müziklerin de dizideki müziklerle aynı olduğunu söylememe gerek yok aslında. Tek bir hata olarak da şunu söylemem de yarar var ; Oyunda kayıt yapacaksanız, bunu tüm sesleri kapatarak yapmak zorundasınız.

Aslında burada “Master Volume” olarak adamlar nasıl böyle bir hata yapmışlarsa, seçeneklerde “Master Volume”‘ü kıstığınızda, oyun içi müzikleri, oyun içi sesleri de kapatmakta. Yani oyun içerisinde bir çekim yapacaksanız telif hakları yanında sesi de kaydedemeyeceksiniz. Bu da bir anlam ifade etmeyecektir.

Sanırım Daryl’ın sesi ( Norman Reedus ) de telif hakkına girmiş olmalı ki böyle bir şey yapma ihtimalleri var diyebilirim. Ama bir insanın seslendirmesi nasıl telif hakkı doğurabilir bilinmez ama büyük bir hata diyebilirim.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.