the matrix awakenstan neolu ilk video geldi dRQbcVu3
the matrix awakenstan neolu ilk video geldi dRQbcVu3

The Matrix Awakens’tan Neo’lu İlk Video Geldi

The Matrix Awakens’tan Neo’lu İlk Video Geldi

Uyanış
Uyanış
Epic Games, birkaç ay önce “erken erişim programı” kapsamında kullanıma sunduğu yeni oyun motoru Unreal Engine 5 ile dikkat çeken bir proje geliştirdi. Sinema tutkunlarının bir süredir gündeminde olan kült yapım eski film üzerinden yola çıkan geliştiriciler, “The Matrix Awakens” olarak isimlendirdikleri bir demo oluşturdular. The Matrix Awakens, Matrix tutkunlarına etkileşimli bir deneyim sunacak şekilde dizayn edildi. Ne yazık ki oluşturulan proje ile ilgili bildiğimiz tek şey bu kadar. Oyunun filmlerden alınan sahnelerden mi oluşturulduğu yoksa yepyeni bir kurguya mı sahip olacağı, Matrix hayranlarının bu etkileşimli yapımda kaç saatlerini harcayabilecekleri gibi detaylar henüz bilinmiyor. Oyun, PS5 ve Xbox Series X/S uyumlu olacak
Yeniden
Yeniden
Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, bugün itibarıyla PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için indirilebilecek. Ancak konsol sahipleri, bu etkileşimli Matrix deneyimine 9 Aralık itibarıyla ulaşabilecekler. Proje ile ilgili mevcut bilgiler, oyuncuların 29 GB büyüklüğünde içerik indirmeleri gerektiğini ortaya koyuyor. Edinilen bilgilere göre The Matrix ekibi, Unreal Engine 5 ile oluşturulan demo için Epic Games ile iş birliği yaptı. Zaten oyun için hazırlanan tanıtım videosunda da filmdeki Neo rolüyle tanıdığımız Keanu Reeves yer alıyor. “Neyin gerçek olduğunu nasıl bilebiliriz?” diyen ünlü oyuncu, oyunun tabiri caizse beyin yakacağını ima ediyor.

Oyun için hazırlanan tanıtım videosu

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.