Telegram macOS Sürümü, Pil Tasarrufu İçin Yeni Seçenekler Sunuyor
0

Telegram macOS Sürümü, Pil Tasarrufu İçin Yeni Seçenekler Sunuyor

Paylaş

Telegram, macOS uygulamasında MacBook kullanıcılarına odaklanan yeni bir pil tasarrufu özelliği sunuyor. “Güç Tasarrufu Modu” olarak adlandırılan seçenek, MacBook dizüstü bilgisayarlarda pil ömründen tasarruf etmek için yoğun kaynak kullanan birden çok işlemi devre dışı bırakacak.

Bu özellik, macOS için Telegram uygulamasının 9.4.1 sürümüyle birlikte geliyor ve kullanıcılar tarafından Telegram’ın ayarlarından etkinleştirilebilecek. Özellik açıkken animasyonlar, otomatik oynatılan videolar ve GIF’ler gibi yoğun güç tüketen bazı özellikleri ve diğer arayüz efektlerini devre dışı bırakacak. Sonuç olarak, uygulama daha az donanım kaynağı ve daha az güç kullanacak.

Ek olarak kullanıcılar, Güç Tasarrufu Modu’nun nasıl çalıştığını özelleştirebilecek. Örneğin, bu mod etkinleştirildiğinde yalnızca bazı efektleri ve animasyonları kapatmayı seçmeniz mümkün. MacBook’un pili belirli bir şarj düzeyine ulaştığında Güç Tasarrufu Modunu otomatik olarak etkinleştirme seçeneği de mevcut.

Mac için iki farklı Telegram uygulaması olduğunu belirtmekte fayda var. Bu hafta güncellenen macOS için Telegram, yerel teknolojilerle oluşturulmuş Mac için özel olarak oluşturulmuş bir sürüm. Öte yandan Mac kullanıcıları, macOS, Windows ve Linux üzerinde çalışan evrensel bir uygulama olan Telegram Desktop’ı indirme seçeneğine de sahip.

macOS için Telegram, App Store’da ücretsiz olarak mevcut durumdayken macOS 10.12 veya üstünü çalıştıran bir Mac gerektiriyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın