telefonlariniza gelen bu mesaja dikkat e ticaret ise alim muduruyum mesaji nedir dolandiricilarin yeni tuzagi yM9F61Zr
telefonlariniza gelen bu mesaja dikkat e ticaret ise alim muduruyum mesaji nedir dolandiricilarin yeni tuzagi yM9F61Zr

Telefonlarınıza Gelen Bu Mesaja Dikkat! e-ticaret işe alım müdürüyüm mesajı nedir? Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

Dolandırıcıların bir yöntemi daha ifşa oldu. SMS yoluyla telefonlara gönderilen, “Merhabalar, e-ticaret şirketinde da işe alım müdürüyüm, açık pozisyonlar nedeniyle sizi evden part-time çalışmaya davet edeceğiz, maaş aynı gün ödenecek, günlük 800-3000 TL.” mesajını gören herkes bir heyecana kapılıyor. Ancak olay sanıldığından bam başka. Peki e-ticaret şirketinde işe alım mesajı gerçek mi? e-ticaret şirketinden gelen mesajlar neyi ifade ediyor? İşte konuyla ilgili haberimizin detayları…

E-TİCARET ŞİRKETİNDEN GELEN İŞİ ALIM MESAJI NEDİR?

Dolandırıcıların yeni yöntemlerinden biri artık SMS yolunu kullanmak oldu. Özellikle bu aralar e-ticaret şirketi üzerinden atılan, “Merhabalar, e-ticaret şirketinde işe alım müdürüyüm, açık pozisyonlar nedeniyle sizi evden part-time çalışmaya davet edeceğiz, maaş aynı gün ödenecek, günlük 800-3000 TL. Otomatik olarak eklemek için bağlantıya tıklayın: https://wa. Me/9055******31 WhatsApp ®: + 9055******31 hakkında danışmak için bana ulaşın” mesajı gündemde en çok araştırılan konular arasında.CEP TELEFONLARINIZA GELEN BU MESAJLARA DİKKAT!

Gelen mesajdaki bağlantıya tıklayan kullanıcıların bazı bilgilerine erişim sağlanarak cep telefonunuza sızabiliyorlar. Ya da sizden farklı bilgiler talep ederek elde ettikleri bilgileri satıyorlar.Bu nedenden dolayı telefonlarınıza gelen bu bağlantılara dokunmadan önce araştırın. Günümüzde popüler haline gelen SMS yoluyla dolandırıcılık yöntemi bu aralar e-ticaret şirketleri üzerinden yapılıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.