Tecno, Telefonların Rengini Değiştiren Teknolojisini Duyurdu
0

Tecno, Telefonların Rengini Değiştiren Teknolojisini Duyurdu

Şub 27 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

BMW’nin otomobil rengini değiştirmesini sağlayan teknolojisiyle birlikte rengi değişen cihazlar için de bir kapı görülmüştü. Teknoloji şirketleri bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam ederken, son zamanların yükselen ismi Tecno yeni teknolojisini tanıttı.

Tecno’nun “Chameleon Coloring Technology (Bukalemun Boyama Teknolojisi)” adını verdiği teknolojisi, telefonların arka kapağını çok daha renkli bir hale getiriyor. Ayrıca sadece bir renk değil, çok geniş yelpazede renkler aynı anda arka panelde yansıtılabiliyor.

Tecno’nun renk değiştiren telefon teknolojisi:

Bu teknoloji nasıl çalışıyor?

Renk değiştirme teknolojisi, ilk etapta akla gelen arka panele ekran yerleştirilmesi gibi bir yöntemi içermiyor. Renkler, elektriğe maruz kaldığında yön değiştirebilen, mikrondan daha küçük boyuttaki prizma materyalleri sayesinde mümkün oluyor.

Bu prizmaların yönü kontrol edildiğinde materyalin farklı dalga boylarında ışık yansıtması sağlanabiliyor. Tecno da bu prizmaların yönünü cihaza yüklenen bir yazılım ile kontrol ediyor. Kullanıcı, 1600 farklı renk arasından seçim yapabiliyor veya renkler, batarya durumu, çalan müzik ve bildirimlere göre değiştirilebiliyor.

Üstelik Tecno’nun paylaştığı verilere göre teknoloji, oldukça uzun bir ömre de sahip. Renkler, 2 milyon tekrara kadar değiştirilebiliyor. Renk değişimi ise 0.03 saniyede tamamlanıyor.

Teknoloji batarya düşmanı da değil:

Yine akla gelen en temel sorulardan birisi de elbette bu teknolojinin batarya performansını nasıl etkilediği. Tecno, teknolojinin bir gün boyunca sadece 5 dakikalık video izlemeye eşit tüketim gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Yeni teknolojinin hangi modellerde yer alacağı henüz açıklanmadı.

Tecno, farklı bir teknoloji ile renk değiştirebilen telefonunu aslında daha önce de çıkarmıştı:

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın