tcl ilk dizustu bilgisayarini tanitti NMeWY82g
tcl ilk dizustu bilgisayarini tanitti NMeWY82g

TCL, İlk Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Genel olarak televizyonlarıyla tanınan TCL markası, CES 2022 kapsamında yepyeni ve ilk dizüstü bilgisayarı TCL Book 14 Go’yu tanıttı. 14,1 inç’lik ekrana sahip olan bu küçük bilgisayarın özellikleri ise boyutuna sığmayacak kalitede.

TCL’in televizyon pazarı ile kalmayıp ürün çeşitliliğini sürekli artırması ve dizüstü bilgisayar piyasasına da atılması çok büyük bir adım. Gelin TCL’in ilk bilgisayarı TCL Book 14 Go’nun hem teknik özelliklerine hem de fiyatına bir göz atalım.

TCL Book 14 Go’nun özellikleri:

TCL’in ilk dizüstü bilgisayarı TCL Book 14 Go, 14,1 inç’lik bir ekrana sahip ve 1,3 kilogram ağırlığında. 12 saatlik batarya ömrüne sahip olan dizüstü bilgisayarın 4G LTE bağlantı özelliği de bulunuyor. En önemli özelliği ise Qualcomm Snapdragon 7c işlemciye sahip olması. Bilgisayar bu sayede hem 4G bağlantı hem de düşük fiyat elde edilebiliyor. Windows 11 dahili şekilde gelen bilgisayarın fiyatı ise 349 dolar.

Bilgisayar şu anda Türkiye’de satılmıyor ve satılıp satılmayacağına dair de bir bilgi yok. Ancak eğer satılırsa fiyatının sadece kur karşılığı şu an için 4.731 TL, vergiler dahil edildiğinde 8.500 TL civarında bir fiyata ulaşıyor. Yine de kur ve vergi farkını bir an için görmezden gelirsek, 349 dolar bir dizüstü bilgisayar için oldukça uygun bir fiyat olarak karşımıza çıkıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.