Tasarımsal Yenilikler İçeren Facebook Messenger Güncellemesi Geliyor
0

Tasarımsal Yenilikler İçeren Facebook Messenger Güncellemesi Geliyor

Paylaş

Meta çatısı altındaki Facebook, yalnızca genel kullanıcı deneyimini iyileştirecek birkaç yeni özellik getiren Facebook Messenger güncellemesini duyurdu.

Facebook Messenger’ın sohbetlerde uçtan uca şifreleme sunduğunu zaten biliyoruz ancak şimdi sohbet temaları, sohbet emojisi tepkileri ve daha fazlası sayesinde sohbetler daha da iyileştirilmiş durumda.

  • Sohbet temaları: Uçtan uca şifreli sohbetlerde konuşmalarınızı kişiselleştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak sohbet temaları ekledik. Düz bir arka plandan bıktınız mı? Swiftie kimlik bilgilerinizi Midnights temasıyla göstermek için sabırsızlanıyor musunuz? Artık uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için statik renk ve degrade temalar dahil olmak üzere temalar ayarlayabilirsiniz.
  • Özel sohbet emojileri ve tepkileri: Yanıtınızı kişiselleştirmek mi istiyorsunuz? Uçtan uca şifreli sohbetlerde emoji tepkilerinin tam menüsünü görebilir ve hızlı tepki tepsisini özelleştirebilirsiniz.
  • Grup profil fotoğrafları: Arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla farklı sohbetler için grup profil fotoğrafları seçin.
  • Bağlantı önizlemeleri: Bir bağlantının sizi nereye götürdüğünü daha üzerine tıklamadan görebilmeniz için uçtan uca şifreli sohbetler için bağlantı önizlemelerini yeniden oluşturduk.
  • Aktif Durum: İnsanların ne zaman aktif olduğunuzu görmelerine izin verin, böylece ne zaman aramaları gerektiğini bilsinler. Gizliliğinizi geliştirmek istiyorsanız, bu özelliği kapatmayı da seçebilirsiniz.
  • Android’de Bubbles: Bubbles (arkadaşınızın resminin bulunduğu bir daire), diğer uygulamaları kullanırken mesajları okumanıza ve yanıtlamanıza olanak tanır. Etkinleştirildiğinde, yeni bir mesaj aldığınızda bir balon görünecektir.

Tabii ki bu özellikler zaten sohbetlerde mevcuttu ancak uçtan uca şifreleme yoktu. Yeni güncelleme ile bu özellikler uçtan uca şifreli sohbetlerde de çalışacak. Yani artık, güvenlik konusunda endişelenmeden sohbetleri kişiselleştirebilmeniz mümkün.

Meta, bu özelliklerin küresel olarak test edildiğini ve önümüzdeki aylarda milyonlarca kullanıcı için kullanıma sunulacağını duyurdu.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın