State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme
0

State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme

Haz 29 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme

State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme

State Of Decay Year – One Survival Edition : Bazı düşünceler hayal kırıklığı olduğunu, bazıları ise değişim konusunda gerçekten güzel olduğunu söylemekte.

Microsoft Studios ve Undead Labs’dan, önceki State Of Decay oyuncuları konusunda, bazı düşünceler hayal kırıklığı olduğunu, bazıları ise değişim konusunda gerçekten güzel olduğunu söylemekte. State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme yazıma geçiyorum.

Fakat benim kendi izlenimlerimle eski – yeni olarak oyuna baktığımızda, objektif olarak gözle görülür değişimler olmuş diyebilirim. En başında söylemeliyim ki, yeni HD sürüm olarak empoze edilen oyun, bu konuda büyük bir farkı hissettirmeyecektir. Çünkü grafiklerde o kadar çok az detay değiştirilmiş ki, ilk oyunu oynayanlar bu konuda kendilerini kandırılmış hissedebilirler.

State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme

State Of Decay Year – One Survival Edition : Bu sürüm için empoze edilen grafiklerin haricinde, oyun içi karakterlerin değişmediğini söylemek gerek.

Bu sürüm için empoze edilen grafiklerin haricinde, oyun içi karakterlerin değişmediğini söylemek gerek. İlk oyundaki karakterler de bu sürümde de olduğu gibi mevcut. Yalnız Pre-order ( Yani ön sipariş ) olarak aldığınızda, size sadece 2 adet sürpriz ekipman veriliyor.  Biri farklı bir araba ( merak etmeyin çok büyük bir etkisi yok ), diğeri ise farklı iki adet silah.

Tabi ki hiç değişiklik olmadığını da söylemiyorum. Fakat oyun içerisinde “Cleo” diye bir robotun ( evet yanlış duymadınız ) belirli aralıklarla size destek ekipmanlar gönderdiğini, bu gönderilen ekipman konteynırlarının yanına gidip, koruma sistemini kapatıp sonrasında ekipmanları almanız gerekiyor olacak.

Ama çok heyecanlanmayın. Sebebi ise oyunun bazı bölümlerinde bu “Cleo” bize yadım konteynırlarını gönderecek, baş telsizcimiz Lilly Ritter ise bu robotun mesajlarını bize bildirip belirli bir süreden sonra da koordinatlarını paylaşıyor olacak.

State Of Decay Year – One Survival Edition İnceleme

State Of Decay Year – One Survival Edition : Bu da ilk oyunu nasıl aldıysanız, aynı senaryo ile oynayacağınız anlamına geliyor.

Bir diğer değişiklik ise araba çeşitliliği. Evet eski oyunda 3-4 kalıplaşmış araba çeşidi mevcuttu. Fakat burada –aslında biraz da oyuncularla dalga geçer gibi olsalar da oyun dizaynı yapan kişiler – nereden baksanız 3-4 adet daha farklı araç, farklı görünüm ( işte bu görünümlerde dalga geçmişler sanki ) mevcut.

Oyuna ne kadar fazla etkisi var derseniz araçların, gerçekten o yavaş ama geniş, hızlı ama dar yerli olan arabalardan biraz daha dengeleme açısından cip tarzı modelleme yapıp, biraz da hız katarak oyuna renk vermeye çalışmışlar. Ama emin olun oyunun tamamına etki edecek kadar bir katkısı yok bu durumun.

Sonuç olarak State Of Decay Year – One Survival Edition, eğer ki ilk oyunu almadıysanız, alıp oynamanız ve denemeniz gereken bir oyun.

Diğer yandan ise baktığınızda senaryo yine aynı. Farklılık getirmemişler. Bu da ilk oyunu nasıl aldıysanız, aynı senaryo ile oynayacağınız anlamına geliyor. Tabi State Of Decay Year – One Survival Edition’da ilk oyuna bakıldığında en büyük farklılığı, tüm indirilebilir içeriklerle geliyor olması.

Ne kadar çok benim gibi oyuncular da bu oyunda “Multi-play” yani internete açıp, arkadaşlarınızla oynamak konusunda bir farklı platform beklentisi olsa da sanırım bu serzenişi hala Microsoft Studios ve Undead Labs takmamışa benziyor. Bu sebeple de sanırım bir çok oyuncu da bu oyundan veryansın ediyor olsa gerek.

Sonuç olarak State Of Decay Year – One Survival Edition, eğer ki ilk oyunu almadıysanız, alıp oynamanız ve denemeniz gereken bir oyun. Fakat ilk oyunu aldıysanız, çok da tavsiye edemeyeceğim açıkçası. Birkaç görseli değiştirip, re-cover olarak piyasaya sürülen oyunun Steam’deki fiyatı ise 32,83 TL.

Yani beklentilere cevap veremeyen bu iki firma ortaklığında sanırım bu oyun git gide kan kaybedecek. Gelişimden çok temcit pilavı gibi birkaç menüyü görsel açıdan değiştirmek, senaryoyu ve platformu aynı şekilde sunmak gerçekten büyük hayal kırıklığı. Tabi her şeye rağmen yine de alıp oynamak isterseniz, zombi katliamına hazırlanın derim…

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.