star wars jedi fallen order 2 yilin ilk yarisinda duyurulabilir 8cy3GrzF
star wars jedi fallen order 2 yilin ilk yarisinda duyurulabilir 8cy3GrzF

Star Wars Jedi: Fallen Order 2, Yılın İlk Yarısında Duyurulabilir

Jeff Grubb, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir Giant Bomb canlı yayınında EA’in Haziran ayında online olarak gerçekleşecek olan E3 2022 konferansından önce Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyununu duyurmaya hazırlandığını açıkladı. Grubb, yayıncı EA ve geliştirici Respawn Entertainment’ın, E3’ün başlamasından önce bir Star Wars Jedi: Fallen Order 2 duyurusu yapacağını veya oyunu göstereceğini iddia ediyor.

Aslında bu haber, Jedi: Fallen Order’ın ne kadar sık gündeme geldiği göz önüne alındığında sürpriz değil. GamesRadar’ın haberine göre, Kasım 2019’da Respawn Entertainment’ın marka stratejisi direktörü Charlie Houser, stüdyonun oyunun hikayesini sürdürmek istediğini, ancak bu isteğin “herkesin bu konuda nasıl hissettiğine” bağlı olacağını söylemişti.

Görünüşe göre, Electronic Arts da Star Wars Jedi: Fallen Order konusunda son derece olumlu düşüncelere sahip. Zira oyun şirketi, Mayıs 2020’de gerçekleştirdiği kazanç toplantısında, Star Wars Jedi: Fallen Order’dan “tamamen yeni bir franchise” olarak bahsetti.

Bununla birlikte EA, Ağustos 2021’de yaptığı bir açıklamayla Star Wars Jedi: Fallen Order’a yatırım yapmaya devam edeceğini doğrulamıştı. İlginç bir şekilde bu açıklama, yeni bir tek oyunculu oyun üzerinde çalıştığını bildiğimiz Respawn Entertainment’ın işe alım hamlesinin hemen ardından geldi. Bu gizemli proje Haziran 2021 itibariyla erken aşamalarındaydı. Ancak bu projenin Star Wars Jedi: Fallen Order 2 olup olmadığına dair herhangi bir bilgimiz yok.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.