stalker 2 nftsi satin alanlarin oyunda npc olmasina izin verilecek xX8sj7SD
stalker 2 nftsi satin alanlarin oyunda npc olmasina izin verilecek xX8sj7SD

Stalker 2 NFT’si Satın Alanların Oyunda NPC Olmasına İzin Verilecek

Unreal Engine 5 oyun motoru kullanılarak geliştirilen Stalker 2 oyunun geliştiricisi olan GSC Game World, Çarşamba günü Stalker Metaverse’i duyurdu. Bu blockchain tabanlı teknoloji, oyuncuların benzersiz oyun içi ögelere erişmelerine imkan tanıyarak onların oyunun bir kısmına sahip olmalarını sağlayacak.

GSC Game World, bir AAA oyunu için bir ilk olduğunu iddia ettiği teknolojiyi geliştirmek için metaverse teknolojisi ve NFT ticaretine yönelik bir platform olan DMarket ile ortaklık kurdu. Oyun geliştiricisinin belirttiğine göre, oyuncular, oyun içi öge drop’ları için kayıt olabilecekler ve bu drop serisinin bir parçası olarak ilk meta-insana oyunda yer verilecek. Meta-insan, Stalker 2’de bir NPC olarak görünecek ve insan sahibinin yüzüne sahip olacak. Toplamda üç meta-insan seçilecek. İlk öge drop’u bu ay içerisinde, bir sonraki ise Şubat ayında gerçekleşecek.

VentureBeat’in haberine göre, GSC Game World CEO’su Evgeniy Grygorovych, yaptığı açıklamada “Oyun alanındaki küresel trendleri göz önünde bulundurarak sürükleyici bir oyun deneyimi sunmaktan daha fazlasını yapabiliriz. Oyuncularımız, oyunda daha derin bir yer edinebilirler ve onlara bu fırsatı benzersiz bir meta deneyimine sahip ilk AAA oyununu sunarak vereceğiz.” dedi.

DMarket CEO’su Vlad Panchenko ise “Dünya çapındaki video oyunu geliştiricileri, GSC halihazırda yapıyorken blok zinciri ve diğer faydalı teknolojileri kullanma niyetlerini dile getiriyorlar. GSC ve DMarket’in ortak çabalarıyla, Stalker 2, geleceğin ve topluluğun oyunu olacak.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Tüm bunların yanı sıra GSC Game World, tüm bu drop’ların, Stalker 2 oyununun gerçek oynanışı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını ve herhangi bir oyuncuya diğerine göre avantaj sağlamayacağını da ifade ediyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.