stalker 2 nft projesi tepki cektigi icin iptal edildi YDsFV3St
stalker 2 nft projesi tepki cektigi icin iptal edildi YDsFV3St

Stalker 2 NFT Projesi, Tepki Çektiği İçin İptal Edildi

Dün sizlere GSC Game World’ün Stalker 2 için bir NFT projesi başlattığı ve oyunun NFT’sini satın alan kişilerin oyunda NPC olarak yer alabilecekleri haberini aktarmıştık. Ancak GSC Game World, dün itibarıyla oyuncuların tepki göstermesi nedeniyle oyunda NFT ile ilgili hiçbir içeriğin yer almayacağını açıkladı.

Oyunun geliştiricisi GSC Game World, Stalker’ın resmi Twitter hesabından “Aldığımız geri bildirimlere dayanarak Stalker 2’de NFT ile ilgili her şeyi iptal etme kararı aldık. Hayranlarımızın ve oyuncularımızın çıkarları ekip için en önemli önceliktir. Bu oyunu bedeli ne olursa olsun zevk almanız için yapıyoruz . Siz umursuyorsanız, biz de önemsiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

The Verge’ün haberine göre, GSC Game World, bu iptal duyurusunun hemen öncesinde ise yine Twitter üzerinden Stalker 2 oyununa NFT ekleme planlarını detaylandırdığı ve NFT satışlarından elde edilen gelirin oyunun geliştirme sürecine destek olmak için kullanacağını belirttiği bir açıklama yayımlamış, ancak bu açıklamayı yapmasının üstünden çok zaman geçmeden açıklama tweet’ini silmişti. Bu iptal duyurusunun gelmesiyle de tweet’in neden silindiği anlaşılmış oldu.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.