sony yeni xperia akilli telefonlarini 11 mayista tanitacak 3vSCCOrR
sony yeni xperia akilli telefonlarini 11 mayista tanitacak 3vSCCOrR

Sony, Yeni Xperia Akıllı Telefonlarını 11 Mayıs’ta Tanıtacak

Sony, yeni nesil Xperia akıllı telefonlarını görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket 11 Mayıs tarihinde yeni Xperia akıllı telefonlarını tanıtacağı bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Paylaşılan teaser videosu yeni Xperia 5 ve Xperia 10 telefonların yanı sıra Xperia 1 IV’e de işaret ediyor.

Geçen yılki Xperia III’ten daha düz kenarları olan tanıdık bir tasarım dili gösteren Xperia 1 IV‘ün görüntüleri zaten ortaya çıkmıştı. Telefonun ayrıca 6,5 ​​inç ekran ve özel bir periskop modülüne benzeyen dörtlü kameranın yanı sıra en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 çipsetini sunması bekleniyor.

Xperia 5 IV’ün de TSMC kaynaklı Snapdragon 8 Gen 1 çipseti kullandığı söyleniyor. Söylentiler ayrıca 6.1 inç OLED ekran ve arkada üçlü kamera kurulumunu ileri sürüyor.

Son Xperia 10 IV sızıntıları ise telefonun önde 6 inç OLED ekran ve arkada üçlü kamera kurulumuyla Xperia 10 III’e benzer bir tasarıma sahip olacağını ortaya çıkardı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.